Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

phoca thumb m 20220929 101105  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001 r. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia urodziła się autorka książek dla dzieci i młodzieży – Janina Porazińska.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Czytanie na śniadaniew klasach I-III

phoca thumb m 20220517 091659  Celem spotkań była promocja czytelnictwa i wartościowej literatury,rozwijanie zainteresowań czytelniczych,kształcenie nawyków czytelniczych i zachęcenie uczniów do zmiany sposobu spędzania wolnego czasu. Celem głównym głośnego czytanie było poznanie baśni i legend różnych regionów Polski.

Czytaj więcej: Czytanie na śniadaniew klasach I-III

Uroczyste pasowanie na czytelnika

phoca thumb m 20220520 120853  Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do samodzielnego korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.Budzenie zainteresowań czytelniczych pierwszaki nabywali już w zerówce. Staramy się wpajaćrozumienie potrzeby czytania książek i korzyści płynących z czytelnictwa.

Czytaj więcej: Uroczyste pasowanie na czytelnika

Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej

phoca thumb m 4  18-19 października odbyła się wycieczka klasy I - III do Miejskiej Biblioteki Publicznej i Domu Kultury. Celem wyjazdu byłorozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki, poznanie pracy bibliotekarza w nowoczesnej bibliotece, kształtowanie umiejętności wyrażania własnych doznań i przeżyć w kontaktach ze sztuką.

Czytaj więcej: Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania dla pięcio i sześciolatków

phoca thumb m image000006001 30września biblioteka przeprowadziła Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania dla pięcio i sześciolatków. Dzieci słuchały baśni „Z pamiętnika wielickiego skrzata”, którą czytała bibliotekarz szkoły Danuta Giza i Klaudia Trojnacka . Celem akcji jest promowanie głośnego czytania od najmłodszych lat.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania dla pięcio i sześciolatków

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

phoca thumb m 20210929 121600  29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania! Święto zostało ogłoszone w 2001r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jest skierowane przede wszystkim do dzieci. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży, dlatego w naszej szkole uczniom klas I-III „Asiunię” tejże autorki czytali uczniowie klasy VII :Sonia Stachura i Jakub Dyduła oraz pani psycholog Ewa Gardulska ,pani Joanna Występek i bibliotekarz Danuta Giza.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

indeks  Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane przez UNESCO. Obchodzony jest 23 kwietnia. Data ta wybrana została, jako symboliczna dla literatury światowej, bo w tym dniu zmarli m. in. Miguel de Cervantes i William Szekspir.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Dzień bibliotekarza.

8 maja  Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja od 1985 roku. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek (8-15 maja), okres, w którym książnice wszystkich typów otwierają się jeszcze bardziej na swoich użytkowników.

Wyrobienie nawyku czytania.

Warto wiedzieć jak ważnym elementem rozwoju dziecka jest wyrobienie nawyku czytania dla przyjemności. Nawet najlepsza biblioteka i największe wysiłki nie zachęcą do czytania wszystkich dzieci, w których domach się nie czyta. Gorąco zachęcam do przeczytania materiałów, które przesyłam.

List do rodziców

Jak zachęcić dzieci do czytania

 

Tęcza Nadziei.

phoca thumb m martyna surdej Biblioteka zaproponowała wykonanie prac plastycznych pt. „Tęcza nadziei” i „Jak spędzałem wolny czas w okresie pandemii”. Uczniowie wykonali piękne prace z nadzieją w „roli głównej” pokazując jedność ze wszystkimi, którzy w tym trudnym okresie pozostają w domu. Powieśmy takie tęcze w oknach.

Piękne są również prace „Jak spędzałem wolny czas w okresie pandemii” opublikowane w następnym artykule. Czekamy na kolejne prace.

Czytaj więcej: Tęcza Nadziei.