Dzień Głośnego Czytania

phoca thumb m 1  To święto, którego najważniejszymi odbiorcami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku.

Czytaj więcej: Dzień Głośnego Czytania

Pasowanie na czytelnika

phoca thumb m img 20170614 101750  Zalety czytania książek są ogromne, wręcz gigantyczne. Książka rozbudza wyobraźnię, poszerza wiedzę i daje ogrom satysfakcji. Najważniejsze z nich to : świetne ćwiczenie dla naszego mózgu, wzbogaca słownictwo, ubogaca pisanie, poszerza wiedzę, poprawia koncentrację i pamięć, rozwija wyobraźnię, buduje poczucie własnej wartości, czyni Cię świetnym rozmówcą, daje satysfakcję i zabija nudę.

Czytaj więcej: Pasowanie na czytelnika

Szkoła dbająca o czytelnictwo

skan bibl

 

Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania.

phoca thumb m sam 6583  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Święto ma już 15-letnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania.

Czytanie na dywanie

 phoca thumb m img 0175 Celem spotkań pod tym tytułem jest wprowadzenie dzieci w świat literatury, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, kształtowania nawyku słuchania i opowiadania, wzbogacanie słownictwa dzieci, rozwijanie sprawności językowych, eliminowanie negatywnych emocji, agresji, wyciszanie dzieci.

Czytaj więcej: Czytanie na dywanie

Pasowanie na czytelnika

phoca thumb m img 0190  W naszej bibliotece szkolnej co roku odbywa się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Uroczystość przygotowana była przez uczniów klasy piątej pod opieką nauczyciela bibliotekarza. W części pierwszej w bibliotece królowa biblioteki książka w którą wcieliła się Gabrysia Cisło opowiedziała wierszem jak uczniowie nie szanują wypożyczonych książek.

Czytaj więcej: Pasowanie na czytelnika

Konkurs plastyczny

phoca thumb m img 0172  Popularyzować czytelnictwo można na wiele sposobów. Biblioteka ogłosiła konkurs plastyczny pt.”Książka marzeń”. Zastosować można było dowolną technikę. W porozumieniu z biblioteką publiczną najładniejsze prace zostały wystawione w budynku filii Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu.

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny

Spotkanie z Anią

phoca thumb m img 0166  W dniu 1.06.2016 odbyła się realizacja projektu czytelniczego w klasie piątej w oparciu o lekturę „Ania z Zielonego Wzgórza” - „Spotkanie z Anią” w ramach programu „Książki naszych marzeń”. Scenariusz projektu składał się z :

Czytaj więcej: Spotkanie z Anią

Solilandia

phoca thumb m img 0098  Solilandia – bajkowa kraina zachwyciła uczniów klasy pierwszej. Głośne czytaniekolejnych rozdziałów „Pamiętnika wielickiego skrzata”przez nauczycieli,bibliotekarza, wychowawcę, rodziców oraz uczniów klas starszych rozbudziło zainteresowanie czytelnicze. Była to realizacja programu edukacyjnego „Książki naszych marzeń”.

Czytaj więcej: Solilandia

Znawca polskich przysłów

6.062.016 121  Konkurs „Przysłowie prawdę ci powie” w klasie szóstej został zrealizowany w ramach programu „Książki naszych marzeń”. O tym, jak wszyscy jesteśmy przesiąknięci porzekadłami ludowymi nawet nie zdajemy sobie sprawy. Spotykamy je w bajkach i wierszach, słyszymy w piosenkach, znajdujemy w podręcznikach, ale przede wszystkim funkcjonują one w języku potocznym.

Czytaj więcej: Znawca polskich przysłów