Skakanie na skakance – zabawa dla dziecka i rodziców

phoca thumb m 2

6- latki wraz z rodzicami podjęli wyzwanie polegające na wykonaniu jak największej ilości przeskoków przez skakankę. Wyzwanie wygrała Ania Brzezińska skacząc 101 razy bez skucia!

Dlaczego skakanka?

Czytaj więcej: Skakanie na skakance – zabawa dla dziecka i rodziców

Certyfikat zdrowo i sportowo.

Przyznanie Certyfikatu w projekcie ZDROWO I SPORTOWO jest potwierdzeniem, że nasze przedszkole pracuje zgodnie z modelem promującym zdrowie. Program koncentrował się przede wszystkim na promowaniu zdrowego stylu życia. Ta akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, ponieważ jej podstawowe założenia dobrze wpisywały się w dydaktyczną, opiekuńczą i wychowawczą rolę przedszkola.

CERTYFIKAT

Artykuł

Drodzy Rodzice w zachęcamy przeczytać artykuł odnośnie noszenia maseczek przez dzieci..
 
Zachęćcie również dzieci do obejrzenia filmiku który pomoże im zrozumieć dlaczego musimy nosić maseczki.
 
Zachęćcie również  do wysłuchania piosenki o wirusie oto link

Jak pracować twórczo i kreatywnie?

phoca thumb m 11
 
Zadaniem najstarszej grupy przedszkolnej było wykonanie lapbooka na temat zwierząt z wiejskiego podwórka. Lapobook to rodzaj interaktywnej książeczki, tworzonej przez dziecko na dany temat. W tworzeniu lapbooków nie ma ściśle określonych zasad. Ważniejsza jest tu fantazja, twórcze wykorzystanie papierowych materiałów i przedstawienie za ich pomocą wybranego zagadnienia.

Czytaj więcej: Jak pracować twórczo i kreatywnie?

Tęsknimy

plakat2

Tęcza.

Na całym świecie dzieci od kilku dni pozostają w domach. Pojawił się pomysł, aby ten trudny czas umilić i sprawić aby dzieci zapamiętały go jako bardziej wesoły ! Akcja ta jest już w wielu krajach między innymi: we Włoszech, USA i Anglii. Teraz czas na nas.

TĘCZA

Jak rozmawiać z dziećmi o koronawirusie?

Jak rozmawiać z dziećmi o koronawirusie? – wyjaśnia psycholog

Nie ma chyba dziecka, które jeszcze nie słyszałoby o koronawirusie. Dzieci dowiadują się o nim w domu, od kolegów w przedszkolu, z TV lub mediów elektronicznych i mogą bardzo różnie radzić sobie z tą wiedzą. My, rodzice, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jakie myśli kłębią się w dziecięcych główkach, dlatego rozmawiamy z psychologiem dziecięcym dr Aleksandrą Piotrowską, o tym, jak mówić dzieciom o koronawirusie, na czym się skupić i jakich błędów nie popełniać.

Czytaj więcej: Jak rozmawiać z dziećmi o koronawirusie?

Dzień dinozaura.

 phoca thumb m dscn5695 Kilka dni temu obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dinozaura. W tym dniu nasze dzieci,, udały się ’’ w podróż do czasów prehistorycznych, gdzie podczas ciekawych zajęć i zabaw miały możliwość poznania życia tych gadów. Dzieci oglądały albumy,książki i filmy o dinozaurach, podziwiały szkielety i figurki gadów, bawiły się w archeologów oraz wykonywały prace plastyczne.

Czytaj więcej: Dzień dinozaura.

Warsztaty kulinarne.

phoca thumb m 20200303 113054  Dnia 3.03.2020 r. grupa 5i 6- latków wraz z wychowawczyniami i rodzicami gościła w Technikum nr 4 w Mielcu , gdzie działa grupa "Groszek Ekofit" promująca zdrowy styl życia. Program wycieczki był bardzo ciekawy i intensywny. Z panią Agnieszką Kusak, która zaprosiła nas na warsztaty a kilka dni wcześniej przeprowadziła w naszym przedszkolu zajęcia z zumby.

Czytaj więcej: Warsztaty kulinarne.