Jak pracować twórczo i kreatywnie?

phoca thumb m 11
 
Zadaniem najstarszej grupy przedszkolnej było wykonanie lapbooka na temat zwierząt z wiejskiego podwórka. Lapobook to rodzaj interaktywnej książeczki, tworzonej przez dziecko na dany temat. W tworzeniu lapbooków nie ma ściśle określonych zasad. Ważniejsza jest tu fantazja, twórcze wykorzystanie papierowych materiałów i przedstawienie za ich pomocą wybranego zagadnienia.

Czytaj więcej: Jak pracować twórczo i kreatywnie?

Tęsknimy

plakat2

Tęcza.

Na całym świecie dzieci od kilku dni pozostają w domach. Pojawił się pomysł, aby ten trudny czas umilić i sprawić aby dzieci zapamiętały go jako bardziej wesoły ! Akcja ta jest już w wielu krajach między innymi: we Włoszech, USA i Anglii. Teraz czas na nas.

TĘCZA

Jak rozmawiać z dziećmi o koronawirusie?

Jak rozmawiać z dziećmi o koronawirusie? – wyjaśnia psycholog

Nie ma chyba dziecka, które jeszcze nie słyszałoby o koronawirusie. Dzieci dowiadują się o nim w domu, od kolegów w przedszkolu, z TV lub mediów elektronicznych i mogą bardzo różnie radzić sobie z tą wiedzą. My, rodzice, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jakie myśli kłębią się w dziecięcych główkach, dlatego rozmawiamy z psychologiem dziecięcym dr Aleksandrą Piotrowską, o tym, jak mówić dzieciom o koronawirusie, na czym się skupić i jakich błędów nie popełniać.

Czytaj więcej: Jak rozmawiać z dziećmi o koronawirusie?

Dzień dinozaura.

 phoca thumb m dscn5695 Kilka dni temu obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dinozaura. W tym dniu nasze dzieci,, udały się ’’ w podróż do czasów prehistorycznych, gdzie podczas ciekawych zajęć i zabaw miały możliwość poznania życia tych gadów. Dzieci oglądały albumy,książki i filmy o dinozaurach, podziwiały szkielety i figurki gadów, bawiły się w archeologów oraz wykonywały prace plastyczne.

Czytaj więcej: Dzień dinozaura.

Warsztaty kulinarne.

phoca thumb m 20200303 113054  Dnia 3.03.2020 r. grupa 5i 6- latków wraz z wychowawczyniami i rodzicami gościła w Technikum nr 4 w Mielcu , gdzie działa grupa "Groszek Ekofit" promująca zdrowy styl życia. Program wycieczki był bardzo ciekawy i intensywny. Z panią Agnieszką Kusak, która zaprosiła nas na warsztaty a kilka dni wcześniej przeprowadziła w naszym przedszkolu zajęcia z zumby.

Czytaj więcej: Warsztaty kulinarne.

Dzień guzika

phoca thumb m 20200305 100608  Grupa pięciolatków obchodziła w tym tygodniu Dzień Guzika. Na początku wszystkie dzieci próbowały zgadnąć co będzie motywem przewodnim zajęć za pomocą zmysłu słuchu oraz dotyku. Zabawa przyniosła wiele emocji i śmiechu. Bardzo ciekawe okazały się zajęcia z zakresu matematyki, które nazwaliśmy guzikową matematyką.

Czytaj więcej: Dzień guzika

Konkurs układania puzzli.

phoca thumb m 20200226 105834  Dnia 26 lutego w przedszkolu w Trześni odbył się gminny konkurs układania puzzli na czas. na czas. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem dlatego też o zwycięstwie decydowały naprawdę sekundy. Nasze przedszkole reprezentowali Aleksandra Różycka i Wojciech Kaczmarski.

Czytaj więcej: Konkurs układania puzzli.

Zumba.

 phoca thumb m img 20200227 104300 burst001 cover Dnia 27 lutego 2020 r. gościła w naszym przedszkolu pani Agnieszka Kusak- nauczycielka Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu , promotorka zdrowego stylu życia , działająca w grupie Groszek"EkoFit" w "Elektryku". Pani Agnieszka przeprowadziła z dziećmi 5,6-letnimi oraz klasą I zumbę- ćwiczenia koordynacyjno ruchowe przy muzyce.

Czytaj więcej: Zumba.