Szansa na Przedszkolaka

phoca thumb m screenshot 20210618-182020  W piątek (18.06.) maluszki z grupy P2 przystąpiły do ceremonii pasowania na przedszkolaka i stały się tym samym pełnoprawnymi członkami przedszkolnej społeczności. Występ artystyczny pt.: Szansa na Przedszkolaka”, inspirowany programem Szansa na Sukces, był zwieńczeniem całorocznej pracy dzieci. Prezentowały one swoje umiejętności przed jury - Panią Dyrektor i Panią Wicedyrektor – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią.

Czytaj więcej: Szansa na Przedszkolaka

Światowy Dzień Ziemi w grupie 4 - latków

 phoca thumb m 5 W kwietniu 4 – latki obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Z okazji tego ważnego święta odbyły się zajęcia, na których dzieci za pomocą krótkiej prezentacji wyruszyły w multimedialną podróż, gdzie przewodnikiem była planeta Ziemia. Dzieci dowiedziały się, że jest jedyną zamieszkałą planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Ziemi w grupie 4 - latków

Powitanie wiosny w przedszkolu

Końcem marca grupy 4- i 5-latków powitały wiosnę. Były wiosenne zabawy, spacer z Marzannami, a na koniec zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną „Wiosenne kwiaty”.

Czytaj więcej: Powitanie wiosny w przedszkolu

Dzień Dinozaura w grupie 4-latków

phoca thumb m zdj 2  W dniu 26 lutego obchodziliśmy w grupie 4-latków Dzień Dinozaura. Od samego rana towarzyszyły nam zabawy o tematyce prehistorycznej.

Czytaj więcej: Dzień Dinozaura w grupie 4-latków

Konkurs przedszkolny na najszybsze układanie puzzli

W piątek 19 lutego w naszym przedszkolu odbył się konkurs na najszybsze układanie puzzli. Konkurencja była duża, ale w ostateczności Mistrzami w układaniu puzzli zostali: I miejsce: Milena Walczak, II miejsce: Aleks Padykuła, III miejsce Alicja Stachura i IV miejsce Hanna Kozioł. GRATULUJEMY!

1

Na zdjęciu zwycięscy w konkursie na najszybsze układanie puzzli.

Walentynki w grupie 4-latków.

zdj4  Walentynki w grupie 4-latków.

Czytaj więcej: Walentynki w grupie 4-latków.

Zdrowe śniadanie

phoca thumb m IMG 20210219 111752  Realizując projekt edukacyjny "Moje dziecko idzie do szkoły" grupa 6-latków rozmawiała o tym jak ważne w żywieniu dzieci jest pierwsze i drugie śniadanie. Podstawowym celem tego posiłku bowiem,  jest dostarczenie energii potrzebnej do rozruszania ciała i umysłu. Badania dowodzą, że dzieci, które nie jedzą śniadań osiągają gorsze wyniki w nauce, bo są mniej skoncentrowane na zajęciach. Jedzenie regularnych zdrowych śniadań zapobiega ponadto otyłości, poprawia odporność i zwiększa chęci do działania.

Czytaj więcej: Zdrowe śniadanie

Dzień Dinozaura w grupie pięciolatków

 phoca thumb m 2 W czwartek 25 lutego dzieci z grupy P4 świętowały Dzień Dinozaura. Tego dnia przedszkolną salę wypełniły Tyranozaury, Stegozaury, Ankylozaury, Pterodaktyle i inne jaszczury z minionych epok. W prehistoryczny świat przeniosły nas opowiadania, zagadki i wiersze. Dzieci brały udział w rozmaitych grach, zabawach, kolorowały ulubione dinozaury, wykonały grupowe prace plastyczne oraz odcisk stopy dinozaura oraz układały w całość szkielet Tyranozaura.

Czytaj więcej: Dzień Dinozaura w grupie pięciolatków

Bal karnawałowy w 6-latkach

phoca thumb m IMG 20210211 103729  "W karnawale wszyscy urządzają bale". Karnawał to tradycja przepełniona muzyką , tańcem i zabawą. W tłusty czwartek - 11 lutego nasza grupa uczciła ten dzień zabawą karnawałową. Przebierańcy świetnie bawili się uczestnicząc we wspólnych zabawach, konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała dzieci do tańca. 

Czytaj więcej: Bal karnawałowy w 6-latkach

Dzień Babci i Dziadka w grupie 4-latków.

 

phoca thumb m 141258122 2007888469342647 1576234766396614827 n  „Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,
dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia…”
Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego, Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w naszym przedszkolu bardzo uroczyście.

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka w grupie 4-latków.