Warsztaty mydlarskie

phoca thumb m 20230523 093204  23 maja grupa 6- latków uczestniczyła w warsztatach mydlarskich przeprowadzonych przez panią Jolantę Daniel. Dzieci podczas zajęć własnoręcznie wykonywały pachnące , idealne do kąpieli mydełka. Podczas warsztatów, dzieci dowiedziały się jaka jest historia powstawania mydła, z czego tworzy się mydlane kształty, w jaki sposób w mydlanych kostkach gromadzi się moc zapachów i niezwykłych barw

Czytaj więcej: Warsztaty mydlarskie

Dzień Pszczół

phoca thumb m img-20230518-wa0020  20 maja obchodzimy Dzień Pszczół, święto ustanowione przez ONZ na wniosek Słowenii, po to aby podkreślić ogromną rolę pszczół w naszym życiu i nakłaniać do ich szczególnej ochrony.  Z tej okazji dzieci z grupy Pszczółki z wielką ochotą włączyły się do zajęć o tej właśnie tematyce, poszerzając swoją wiedzę na temat pszczół, ich wielkiej roli w środowisku, pracy, a także zagrożeniach jakie płyną dla tych owadów.

Czytaj więcej: Dzień Pszczół

Magik

phoca thumb m received 1037519887230575  We czwartek, 11 maja, do naszego przedszkola zawitał niezwykły gość – prawdziwy artysta – Iluzjonista, pan Marek Polak. Wystąpił ze swoim niezwykłym programem i zabrał nas do świata czarów i magii. Spotkanie to sprawiło dzieciom wiele radości – wprawiło każdego w doskonały humor. Pan iluzjonista pokazywał przedszkolakom wiele magicznych sztuczek, czasami zapraszając do pomocy dzieci, które mogły choć przez chwilę pełnić rolę asystenta profesjonalnego czarodzieja.

Czytaj więcej: Magik

Alpaki

phoca thumb m img 20230509 113610875 hdr  We wtorek, 9 maja, przedszkolaki z grupy Pszczółki, wybrały się w niedaleką, pieszą wycieczkę i odwiedziły ALPAKIU U DZIADKA. Te przesympatyczne zwierzęta są doskonałymi zwierzęcymi terapeutami o dużej wrażliwości i empatii. Są delikatne i płochliwe, ale pozytywnie nastawione do dzieci. Przedszkolaki  miały okazję poznać różnice między alpakami a lamami, a także dowiedzieć się skąd pochodzą, w jakim celu są hodowane i jak należy o nie dbać.

Czytaj więcej: Alpaki

Spotkanie z muzykami Filharmonii Podkarpackiej

phoca thumb m 1684492564180  W środę 10 maja do naszego przedszkola zawitali już po raz 10 i ostatni w tym roku szkolnym muzycy z Filharmonii Rzeszów, zaprezentowali audycję pt. ,,Prostym językiem o muzyce współczesnej”. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób tworzy się piosenki. Zaglądaliśmy do mobilnego studia nagrań, gdzie pan Bartek przedstawił nam tajniki nagrywania poszczególnych instrumentów- tak żeby powstała z nich całość , która na końcu tego skomplikowanego procesu stworzy piękną piosenkę.

Czytaj więcej: Spotkanie z muzykami Filharmonii Podkarpackiej

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Wiosenne piękno mojej miejscowości w obiektywie aparatu”

 phoca thumb m 1 Z ogromną przyjemnością informujemy, że organizowany przez nasze przedszkole Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Wiosenne piękno mojej miejscowości w obiektywie aparatu" został rozstrzygnięty. Konkurs adresowany był do dzieci w wieku 3 - 6 lat uczęszczających do przedszkoli na terenie całej Polski.

Czytaj więcej: Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Wiosenne piękno mojej miejscowości w obiektywie...

Spotkanie z pasjonatami lotnictwa.

phoca thumb m 1683130640448  5 kwietnia w przedszkolu dzieci z grup pięcio i sześciolatków miały wyjątkowych gości. Odwiedzili ich pasjonaci lotnictwa; prezes Klubu Miłośników Lotnictwa w Mielcu pan Zygmunt Wicherski oraz pilot doświadczalny pan Zygmunt Osak. Dzieci z zaciekawieniem przysłuchiwały się barwnym opowieściom zaproszonych gości. Z duży uwagą chłonęły wiedzę o konstrukcjach maszyn lotniczych i sztuce latania.

Czytaj więcej: Spotkanie z pasjonatami lotnictwa.

„Jak z przyrodą żyć, By jej przyjacielem być?” – występ z okazji Dnia Ziemi.

phoca thumb m img 20230421 095007304 burst000 cover top  Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na całym świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę, a także sprzyja aktywnemu życiu w zgodzie z naturą.

Czytaj więcej: „Jak z przyrodą żyć, By jej przyjacielem być?” – występ z okazji Dnia Ziemi.

Sukcesy naszych przedszkolaków w Gminnym Konkursie Wielkanocnym

phoca thumb m 340126303 1698543080563569 8038959489127445375 n  4 kwietnia w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu w Chorzelowie odbyło się uroczyste rozdanie nagród w konkursie plastycznym pt. „Wielkanoc”

Czytaj więcej: Sukcesy naszych przedszkolaków w Gminnym Konkursie Wielkanocnym

Dzień Tęczy w grupie 5-latków.

phoca thumb m img 20230404 101125857 hdr  W kwietniu, nasze Pszczółki świętowały Dzień Tęczy. Do tematu zajęć wprowadziło nas opowiadanie pt.: ”Piotruś i koniec tęczy”. W trakcie tęczowego dnia dzieci dowiedziały się jak powstaje tęcza, jakie kolory w niej występują oraz jak są ułożone. Wiele emocji dostarczyły dzieciom tęczowe doświadczenia. Dzięki użyciu lusterka, wody i latarki mogły zobaczyć „jak powstaje tęcza”, natomiast eksperyment z kolorowymi barwnikami ukazał przedszkolakom „wędrującą tęczę”.

Czytaj więcej: Dzień Tęczy w grupie 5-latków.