Jestem Przedszkolakiem

phoca thumb m 3  Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w tym roku w naszym Przedszkolu odbyła się 17 listopada. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci trzyletnich. Mali artyści zaprezentowali przygotowane pod okiem wychowawczyń piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości przedszkolaków był to pierwszy, bardzo ważny występ.

Czytaj więcej: Jestem Przedszkolakiem

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

 phoca thumb m 3 W piątek 5 listopada grupa pięciolatków obchodziła Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu nasza sala zamieniła się w niezwykłą bajkową krainę. Podczas spotkania dzieci opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Wycieczka przedszkolaków na Ranczo Alpaka

 phoca thumb m 4 W dniu 5 października dzieci z grupy 4 – i 5-latków wyjechały na wycieczkę do Woli Baranowskiej na Ranczo Alpaka. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru po Ranczo, gdzie mogliśmy z bliska obserwować różne zwierzęta. Były to: owce, kozy, pawie, strusie, króliki, ptactwo domowe i egzotyczne, wiewiórki itp.

Czytaj więcej: Wycieczka przedszkolaków na Ranczo Alpaka

PRZEDSZKOLE BEZ ŁEZ– dni adaptacyjne

 phoca thumb m 7 Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym w życiu każdego 3-latka. Jak co roku w naszym Przedszkolu odbywały się Dni Adaptacyjne dla nowych przedszkolaków.Celem głównym tego przedsięwzięcia jest pomoc dzieciom i rodzicom w zminimalizowaniu stresuoraz obaw przed pierwszymi dniami pobytu w przedszkolu.

Czytaj więcej: PRZEDSZKOLE BEZ ŁEZ– dni adaptacyjne

Szansa na Przedszkolaka

phoca thumb m screenshot 20210618-182020  W piątek (18.06.) maluszki z grupy P2 przystąpiły do ceremonii pasowania na przedszkolaka i stały się tym samym pełnoprawnymi członkami przedszkolnej społeczności. Występ artystyczny pt.: Szansa na Przedszkolaka”, inspirowany programem Szansa na Sukces, był zwieńczeniem całorocznej pracy dzieci. Prezentowały one swoje umiejętności przed jury - Panią Dyrektor i Panią Wicedyrektor – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią.

Czytaj więcej: Szansa na Przedszkolaka

Światowy Dzień Ziemi w grupie 4 - latków

 phoca thumb m 5 W kwietniu 4 – latki obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Z okazji tego ważnego święta odbyły się zajęcia, na których dzieci za pomocą krótkiej prezentacji wyruszyły w multimedialną podróż, gdzie przewodnikiem była planeta Ziemia. Dzieci dowiedziały się, że jest jedyną zamieszkałą planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Ziemi w grupie 4 - latków

Powitanie wiosny w przedszkolu

Końcem marca grupy 4- i 5-latków powitały wiosnę. Były wiosenne zabawy, spacer z Marzannami, a na koniec zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną „Wiosenne kwiaty”.

Czytaj więcej: Powitanie wiosny w przedszkolu

Dzień Dinozaura w grupie 4-latków

phoca thumb m zdj 2  W dniu 26 lutego obchodziliśmy w grupie 4-latków Dzień Dinozaura. Od samego rana towarzyszyły nam zabawy o tematyce prehistorycznej.

Czytaj więcej: Dzień Dinozaura w grupie 4-latków

Konkurs przedszkolny na najszybsze układanie puzzli

W piątek 19 lutego w naszym przedszkolu odbył się konkurs na najszybsze układanie puzzli. Konkurencja była duża, ale w ostateczności Mistrzami w układaniu puzzli zostali: I miejsce: Milena Walczak, II miejsce: Aleks Padykuła, III miejsce Alicja Stachura i IV miejsce Hanna Kozioł. GRATULUJEMY!

1

Na zdjęciu zwycięscy w konkursie na najszybsze układanie puzzli.

Walentynki w grupie 4-latków.

zdj4  Walentynki w grupie 4-latków.

Czytaj więcej: Walentynki w grupie 4-latków.