Przedszkole
Pedagog
Biblioteka
Świetlica
Dokumenty
SRM w Mielcu
Matematyka Innego Wymiaru
Szkoła z Misją
Kangur
Edi
wsip ćwiczenia
Kanon lektur
Lektury klasa 1
1.Jan Brzechwa, Tańcowała igła z nitką
2.Jan Brzechwa, Katar
3.Charles Perrault, Kot w butach
4.Jarosław Mikołajewski, O rybaku i złotej rybce
5.Julian Tuwim, O panu Tralalińskim
6.Astrid Lindgren, Dzieci z Bullerbyn
7.Charles Perrault, Czerwony Kapturek
8.Hans Christian Andersen, Calineczka
9.Danuta Wawiłow, Kałużyści
10.
11.Julian Tuwim, Spóźniony słowik
Lektury klasa 2
1.Czesław Centkiewicz -„Zaczarowana zagroda”
2.Hugh Lofting - „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”
3.Hans Christian Andersen- Baśnie ( do wyboru)
4.Justyna Bednarek - „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek ( czterech prawych i sześciu lewych)”
5.Waldemar Cichoń - „Cukierku ,ty łobuzie”
6.Julian Tuwim - „Wiersze dla dzieci”
7.Maria Krüger - „Karolcia”
8.Danuta Wawiłow- „Najpiękniejsze wiersze”
9.Danuta Parlak - „Kapelusz Pani Wrony”
10.Maria Terlikowska - „Drzewo do samego nieba”
11.Łulasz Wierzbicki - „ Afryka Kazika”
12.Jan Brzechwa - „Brzechwa dzieciom”
Lektury klasa 3
1.Joanna Papuzińska – Asiunia
2.Astrid Lindgren – Dzieci z Bullerbyn
3.Barbara Kosmowska – Dziewczynka z parku
4.Marcin Pałasz – Sposób na Elfa
5.Mira Jaworczakowa – Oto jest Kasia
6.Agnieszka Frączek – Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą
7.Hans Christian Andersen– Brzydkie kaczątko
8.Łukasz Wierzbicki – Dziadek i niedźwiadek
9.Hugh Lofting – Doktor Dolitte i jego zwierzęta
10.Roman Pisarski – O psie, który jeździł koleją
Lektury klasa 4
1.René Goscinny, Jean-Jacques Sempé - „Mikołajek” ;
2.Janusz Christa „Kajko i Kokosz - Szkoła latania”;
3.Jan Brzechwa „Akademia Pana Kleksa”;
4.Frances Hodgson Burnett „Tajemniczy ogród”
5.Lewis Caroll „Alicja w Krainie Czarów”
6.Józef Wybicki „Mazurek Dąbrowskiego”;
7.Wybrane baśnie polskie i europejskie.
Lektury klasa 5
1.B. Prus „Katarynka”
2.F. Molnar „Chłopcy z Placu Broni”
3.C. S. Lewis „Opowieści z Narnii”, cz. I „Lew, czarownica i stara szafa”
4.L. Caroll „Alicja w Krainie Czarów”
5.H. Sienkiewicz „W pustyni i w puszczy”
6.J. Parandowski „Mitologia Greków i Rzymian” – fragmenty
7.A. Mickiewicz „Pan Tadeusz” - fragmenty „ Koncert wieczorny”
Lektury klasa 6
1.John Ronald Reuel Tolkien - „Hobbit, czyli tam i z powrotem”;
2.Lucy Maud Montgomery - „Ania z Zielonego Wzgórza”;
3.Henryk Sienkiewicz - „Janko Muzykant”
4.Astrid Lindgren - „Bracia Lwie Serce”;
5.Rafał Kosik - „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”;
6.Juliusz Słowacki - „W pamiętniku Zofii Bobrówny”;
7.Ignacy Krasicki – wybrane bajki;
8.Biblia – wybrane przypowieści.
Lektury klasa 7
Lektury obowiązkowe:
1.Charles Dickens „ Opowieść wigilijna”;
2.Aleksander Fredro „ Zemsta”;
3.Jan Kochanowski, wybór fraszek, pieśni i trenów, w tym tren I, V, VII i VIII;
4.Aleksander Kamiński „ Kamienie na szaniec”;
5.Ignacy Krasicki „Żona modna”;
6.Adam Mickiewicz „Reduta Ordona”, „Śmierć Pułkownika”, „Świtezianka”, „Dziady część II”, wybrany utwór z cyklu „Sonety krymskie”;
7.Antoine de Saint-Exupéry „Mały Książę”;
8.Juliusz Słowacki „Balladyna”;
Lektury uzupełniające:
1.Nancy H. Kleinbaum „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”
2.Arkady Fiedler „Dywizjon 303”.
Lektury klasa 8
- Sł. Mrożek „Artysta”
- A .Mickiewicz „ Pan Tadeusz”
- A. Mickiewicz „Sonety krymskie” – wybór
- Sf. Żeromski „Syzyfowe prace”
- H. Sienkiewicz „Latarnik”, „Quo vadis”
- J. Kochanowski „Pieśni” – wybór
- M. Wańkowicz „Ziele na kraterze” – fragmenty
- E. Hemingway „Stary człowiek i morze”
- E. Schmitt „Oskar i pani Róża”