Niecodzienna lekcja historii

phoca thumb m p2040080  Dnia 17 listopada 2017 roku uczniowie klasy 7 SP pod opieką p. J. Flisa i p. R. Pogody odbyli niecodzienną lekcję historii . W czasie pobytu w Parku Historycznym Blizna zwiedzili miejsce, które odegrało bardzo dużą rolę w historii II wojny światowej oraz późniejszym kształtowaniu techniki wojskowej. Park powstał dokładnie w terenie autentycznej lokalizacji niemieckiego poligonu broni rakietowej V1 i V2. Następnie udali się na ekspozycję historyczno-dydaktyczną przy Górze Śmierci w Pustkowie.

 Choć po poligonie wojskowym pozostały już tylko wybetonowane okręgi i wspomnienia wśród okolicznej ludności, to „Góra Śmierci”, wraz z rekonstrukcją obozu pracy, wciąż przypomina o tysiącach ludzi, którzy w tragicznych warunkach ponieśli tutaj śmierć w wyniku działań hitlerowców. Uczniowie uczestniczyli w interesującej multimedialnej prelekcji poprowadzonej przez pana przewodnika. Zobaczyli wiele niezwykłych zdjęć , usłyszeli mnóstwo ciekawostek – co z pewnością zwiększy motywację do samodzielnego poszukiwania informacji z dziedziny historii i odkrywania jej bogactwa.