Prace uczniów na zajęciach

Prace uczniów na innowacyjnych zajęciach matematyka w biologii.

 

Prace uczniów na innowacyjnych zajęciach matematyka w biologii uczniowie mają okazję, aby poznać powiązanie świata przyrody i matematyki. Samodzielnie tworzą mi.in:

- arkusze kalkulacyjne z wykorzystaniem wyrażeń algebraicznych,

- fraktale z wykorzystaniem podstawowych figur geometrycznych,

- wykresy siatek centylowych swojego wzrostu i wagi

- słownik pojęć matematycznych

Niektóre z prac uczniów klasy Ib można zobaczyć na szkolnej platformie moodle, w kursie matematyka, prowadzonym przez p. Annę Róg. Warto zobaczyć jak wygląda świat oglądany matematycznym okiem. Zapraszamy do obejrzenia. Mamy nadzieję, że będzie to inspiracją dla Was do poszukiwania wiedzy o otaczającym nas świecie również za pośrednictwem matematyki.

click2