Narodowe Święto Niepodległości

 phoca thumb m img 20231109 111246612 Co to niepodległość? O co walczono latami… tymi słowami uczniowie naszej szkoły rozpoczęli uroczystą akademię z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W przygotowanym montażu słowno - muzycznym młodzież ukazała tło historyczne przedstawiające najważniejsze postaci i wydarzenia polityczne, które doprowadziły do powstania wolnej i suwerennej Polski po 123 latach niewoli.

 Z dumą i radością patrzyliśmy jak młodzi ludzie z wielkim zaangażowaniem przedstawiają obraz wydarzeń tamtych czasów. Postawa wszystkich zebranych na akademii sprawiła, że każdy z nas jeszcze bardziej poczuł powagę tak ważnego dla nas święta.

Narodowe Święto Niepodległości jest datą jednoczącą Polaków na całym świecie. Pamiętajmy, że niepodległość nie jest dana na zawsze. Bywa, że trzeba jej bronić i dlatego zawsze powinniśmy ją cenić. Pamiętajmy również, że jesteśmy jedną biało-czerwoną rodziną i świętujmy razem jedno z najpiękniejszych polskich świąt.

Po uroczystej akademii cała szkoła odśpiewała o godzinie 11:11 hymn „Mazurek Dąbrowskiego” biorąc udział w akcji „Szkoła do hymnu”

Akademię przygotowała: p. U. Aleksiej z uczniami klasy 6. Oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny pod kierunkiem p. W. Ozgi.