Europejski Dzień Języków Obcych

phoca thumb m img 20230926 104150586  26 września upłynął w naszej szkole pod hasłem EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW OBCYCH. EDJO, to dzień, którego celem jest promowanie nauki języków w Europie. Został on ustanowiony z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku w Strasburgu i od tamtej pory jest obchodzony corocznie 26 września.

 W naszej szkole od 2011 roku propagujemy naukę języków obcych aby ukazać znaczenie nauki języków dla szerzenia idei wielojęzyczności oraz porozumienia międzykulturowego przez co promujemy różnorodność językową i kulturową Europy.

W tym roku promowaliśmy zastosowanie nowoczesnych technologii w nauce języków obcych – poprosiliśmy zatem uczestników, aby zaopatrzyli się w urządzenia cyfrowe z dostępem do Internetu i zaproponowaliśmy: Interaktywne quizy i zabawę z QR kodami – na terenie szkoły umieszczone zostały pytania w postaci QR kodów, a zadaniem uczniów było odszyfrować pytania i poprawnie na nie odpowiedzieć. W zabawie wzięło udział ponad 80 uczniów KLAS 4-8 – za poprawne odpowiedzi uczniowie zostali nagrodzeni ocenami. Ponadto na lekcjach języka angielskiego uczniowie klas 4-7 zdobywali certyfikat agenta językowego. Trzeba było wykonać 4 misje składające się z kilkunastu wyzwań (pytań, zagadek, rebusów, szyfrów, gier językowych) tak, aby zdobyć kod szyfrujący do części finalnej.

Europejski Dzień Języków był ciekawym doświadczeniem dla naszych uczniów, którzy mieli wiele radości z celebrowania tego dnia. Mamy nadzieję, że uświadomiliśmy wszystkim uczestnikom, że znajomość języków obcych ułatwia życie i warto się ich uczyć.