Myślę, więc nie śmiecę – podsumowanie konkursu

phoca thumb m Lucyna 2  Nastał czas podsumowania szkolnego konkursu 28. akcji „Sprzątanie świata-Polska 2021”, która została opatrzona hasłem: Myślę, więc nie śmiecę”. Akcji towarzyszył oryginalny plakat autorstwa Andrzeja Pągowskiego, wybitnego polskiego artysty.

 Inspiracją dla Andrzeja Pągowskiego było słynne stwierdzenie filozofa Kartezjusza ”Myślę, więc jestem” (Cogito ergo sum) oraz przepiękne dzieło francuskiego rzeźbiarza Auguste Rodina pn. „Myśliciel”.
Przesłane na szkolny konkurs artystyczne prace charakteryzowały się niezwykłą dbałością o szczegóły, interesującymi fabułami, trafnie dobraną muzyką oraz prezentacją konkretnych działań dla środowiska.

Konkurs wygrali:

w klasach 1-3: Nicola Paszkiel, Jakub Chmara i Adrian Kuzara – uczniowie klasy 3
w klasach 4-8: Dominika Klimaczak, Weronika Klimczak, Małgorzata Szlęzak oraz Natalia Andrychowicz i Anna Zarzycka – uczennice klasy 8 B.
Ogromne gratulacje dla zwycięzców i życzenia kontynuowania dzieła ratowania świata!