Warsztaty ceramiczne

phoca thumb m 20211109 105547  9 listopada 2021 r. grupa 6- latków uczestniczyła w warsztatach ceramicznych prowadzonych przez panią Agnieszkę Krzyżowską, która prowadzi Pracownię Ceramiczną w Woli Mieleckiej. Ceramika , a więc przedmioty otrzymane po wypaleniu odpowiednio uformowanej gliny - to jedna z najstarszych technik wytwarzania przedmiotów. Garncarstwo stanowiło jedno z największych przełomów cywilizacyjnych.

 Glina jest materiałem niezwykle plastycznym, a dzięki temu – wdzięcznym dla rąk każdego artysty, który poprzez wyrabianie, wałkowanie i wyciskanie jej rozwija swoją sprawność manualną. Jest to szczególnie ważne dla najmłodszych w późniejszej edukacji. Poprzez taką aktywność twórczą dziecko doskonali koordynację wzrokowo-ruchową, uczy się wyrażać swoje emocje, rozwija wyobraźnię, ćwiczy koncentrację uwagi i planowanie przestrzenne, a satysfakcja i radość z efektu pracy wzmacniają poczucie własnej wartości. Tematem zajęć w grupie 6- latków ,jako iż zbliżają się Święta Bożego Narodzenia były "Aniołki". Podczas zajęć dzieci poznały właściwości gliny, uczyły się skupienia i cierpliwości oraz rozwijały wyobraźnię i zdolności manualne.

A oto fotorelacja z przebiegu warsztatów: