13 medali uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Mieleckiej!!!!

 
 20210920 114808 Na inaugurację sportowego roku szkolnego 2021 / 2022 reprezentanci Szkoły Podstawowej w Woli Mieleckiej wzięli udział w zawodach Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w lekkiej atletyce, które odbyły się na stadionie MOSiR Mielec w dniach 20 i 21 września 2021 roku. Wolomielczanie podczas swoich startów zdobyli łącznie 13 medali Mistrzostw Powiatu i uzyskali aż 7 miejsc premiowanych awansem na Finały Wojewódzkie, które odbędą się 28 i 29 września br. w Rzeszowie.
Na inaugurację sportowego roku szkolnego 2021 / 2022 reprezentanci Szkoły Podstawowej w Woli Mieleckiej wzięli udział w zawodach Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w lekkiej atletyce, które odbyły się na stadionie MOSiR Mielec w dniach 20 i 21 września 2021 roku. Wolomielczanie podczas swoich startów zdobyli łącznie 13 medali Mistrzostw Powiatu i uzyskali aż 7 miejsc premiowanych awansem na Finały Wojewódzkie, które odbędą się 28 i 29 września br. w Rzeszowie.
 
Jako pierwsi do rywalizacji w Mistrzostwach Powiatu Igrzysk Dzieci w Lekkiej Atletyce przystąpili uczniowie klas IV- VI, którzy w poniedziałek rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 60, 600 i 1000 metrów, skok w dal, skok wzwyż i rzut piłeczką palantową. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Gabriela Mazur w skoku w dal i Radosław Stachura w skoku wzwyż. Na drugim miejscu uplasowała się Julita Zarzycka w skoku wzwyż, natomiast trzecią pozycję wywalczyli: Łucja Nicpoń w biegu na 60 metrów, Paula Leśniowska i Mikołaj Mazur- oboje w skoku wzwyż. Do Finału Wojewódzkiego w swoich konkurencjach awansowali: Gabriela Mazur, Julita Zarzycka i Radosław Stachura.
 
20210920 114808
 
 
W kolejnym dniu zawodów swoje konkurencje rozegrali uczniowie z klas VII i VIII, którzy w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce mogli sprawdzić swoje umiejętności w następujących dyscyplinach: bieg na 100, 300, 600 i 1000 metrów, skok w dal i skok wzwyż, pchnięcie kulą oraz rzut dyskiem i oszczepem. W tym dniu również wysoką formą zaimponowali reprezentanci szkoły z Woli Mieleckiej którzy uzyskali następujące lokaty: Matylda Kremer- I miejsce w pchnięciu kulą, Karolina Węgrzyn- I miejsce w skoku wzwyż, Piotr Rączka- I miejsce w skoku wzwyż, Karolina Parys- II miejsce w biegu na 100 metrów, Anna Zarzycka- II miejsce w skoku wzwyż, , Bartłomiej Pieróg- III miejsce w skoku w dal oraz Maksymilian Dziekan- III miejsce w pchnięciu kulą. Na Finał Wojewódzki zakwalifikowały się następujące osoby: Matylda Kremer, Karolina Parys, Karolina Węgrzyn i Piotr Rączka.
 
20210921 122326
 
Uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową w Woli Mieleckiej w Finale Powiatowym Igrzysk Dzieci w Lekkiej Atletyce: Liliana Kalicka, Gabriela Dziekan, Karolina Wieczorek, Gabriela Mazur, Zuzanna Kwapisz, Oliwia Dziadzio, Paula Leśniowska, Julita Zarzycka, Łucja Nicpoń, Radosław Stachura, Maciej Zięba, Oliwier Muryjas, Lena Brzezińska i Mikołaj Mazur. 
 
Uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową w Woli Mieleckiej w Finale Powiatowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce: Dominika Klimczak, Matylda Kremer, Karolina Węgrzyn, Bartłomiej Pieróg, Weronika Klimczak, Anna Zarzycka,  Natalia Andrychowicz, Oliver Bąk, Karolina Parys, Piotr Rączka i Maksymilian Dziekan, 
 
Opiekunami uczniów są nauczyciele wychowania fizycznego mgr Bogumiła Dziekan- Gąbka i  mgr Tomasz Torba.
 
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas startów w kolejnych zawodach sportowych.