Z wizytą w bibliotece.

phoca thumb m img 20191204 103540295  W dniu 4 grudnia 2019 r. sześciolatki i uczniowie klas I - III odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną SCK w Mielcu. Podczas wizyty w bibliotece odbyła się lekcja biblioteczna oraz oprowadzanie po nowym budynku biblioteki. Uczniowie poznali nowoczesny obiekt, który ma się stać nowym centrum mieleckiej kultury.

 Zwiedzili m.in. wypożyczalnię dla dorosłych, wypożyczalnię dla dzieci i młodzieży, czytelnię, nowoczesną salę audiowizualną oraz przestrzeń wystawienniczą. Poznali indywidualne karty elektroniczne. Dowiedzieli się co to jest „wrzutnia”. W Galerii zwiedzili wystawę, obrazy i rzeźby, a także prace wykonane haftem i inne ciekawe eksponaty. Do Biblioteki zaprosiły nas panie Anna Muryjas oraz Dorota Kieraś-Jędrychowska i one oprowadzały nas po tej nowoczesnej bibliotece. Pobyt w niej wywarł ogromne wrażenie na dzieciach i nauczycielkach.