Wycieczka do zakładu produkcyjnego Husqvarna w Mielcu.

 phoca thumb m 20191017 113154 W ramach doradztwa zawodowego uczniowie klasy VIII Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej odwiedzili fabrykę Husqvarny w Mielcu. Wycieczka rozpoczęła się od oglądnięcia prezentacji przedstawiającej historię powstania zakładu i krótkiego szkolenia BHP. Od ponad III wieków istnieje firma, która zaczynała od produkcji broni, aż do wyspecjalizowanych, automatycznych robotów koszących trawę.Podczas zwiedzania dowiedzieliśmy się że w sezonie ok. 1000 sztuk kosiarek produkowanych jest dziennie i jakie typy kosiarek produkowane są w Mielcu - począwszy od kosiarek pchanych do samojezdnych tzw. Riderów.

 Ponadto firma rozpoczęła niedawno montaż łańcuchów do pilarek. W drugiej części wycieczki uczniowie wraz z opiekunami przeszli do zwiedzania hali produkcyjnej. Tutaj zobaczyliśmy jak wygląda produkcja kosiarek od początku do końca tego procesu. Zarówno hala produkcyjna jak i ciekawei unowocześnione techniki produkcyjne w tym samodzielne roboty spawające, wywarły duże wrażenie na zwiedzających. Miłą niespodzianką dla uczestników wycieczki był quiz przygotowany przez pracowników Husqvarny, gdzie młodzież za każdą poprawną odpowiedź otrzymała firmowe gadżety - za co bardzo dziękujemy. Wycieczkę do fabryki zorganizowała wychowawczyni klasy VIII pani Patrycja Prokopiuk wraz z panią Marią Jarosławską przy współpracy z dyrekcją szkoły.