Nadleśnictwo Tuszyma

phoca thumb m img 20190919 112345  Dzień 19 września 2019 był dla uczniów klas piątej i szóstych był bardzo udany. Uczniowie spędzili miło czas w Nadleśnictwie Tuszyma na spotkaniu z panem leśniczym Arturem Święchem oraz na ścieżce dydaktycznej w rezerwacie przyrody Bagno Przecławskie. Przyjemność pobytu w lesie wzmagała także piękna słoneczna pogoda.

 Spotkanie z panem leśniczym dało możliwość poznania wielu leśnych ciekawostek np. metod walki o przetrwanie pospolitego dębu czerwonego czy wpływu bobrów na środowisko lasu. Największą przyjemność sprawiła uczestnikom wycieczki obserwacja niezwykłych roślin bagiennych rosiczek. Dla wszystkich zaskoczeniem były ich małe rozmiary i piękne barwy. Zainteresowanie wzbudziły także informacje o szkodnikach lasów, najgroźniejszych zwierzętach i metodach obrony przed nimi. W czasie spotkania z panem Arturem Święchem poruszone zostały ważne zagadnienia dotyczące Sprzątania Świata i metod zapobiegania zanieczyszczeniom wszystkich środowisk, również wodnych. Spotkanie zakończono wspólnymi zdjęciami.