Dlaczego warto uczyć się historii?

phoca thumb m img 20190617 111833  Nauka historii często wydaje się mozolna i niewarta uwagi, „bo przecież po co? to już było…”. Nic bardziej mylnego. Jak mówi przysłowie, „Historia lubi się powtarzać”, dlatego też warto wyciągać wnioski z tego, co minione, czego doświadczyli nasi przodkowie.

 Pokazuje czym kierowali się ludzie kiedyś i dziś w swoich działaniach. Co było dla nich ważne, gdzie i kiedy żyło się dostatnio, a gdzie panował głód i toczyły się niezliczone walki. Pamięć o minionych czasach jest również pamięcią o naszych poprzednikach, o ludziach, bez których by nas nie było. Jest to przedmiot, który uczy, jak się uczyć. Potrzeba tu dużo cierpliwości, samozaparcia podczas zapamiętywania kolejnych dat, wydarzeń, faktów, bitew. Jest to doskonała gimnastyka pamięci, która będzie przynosiła efekty przez długi czas. W minionym roku szkolnym największy sukces w uczeniu się historii odniósł uczeń klasy IV – Patryk Sidur, który zdobył tytuł Laureata w Ogólnopolskim Konkursie GALILEO. Tuż za podium znalazła się uczennica klasy V b – Dominika Klimczak. Gratulujemy uczniom i życzymy wytrwałości w zdobywaniu wiedzy o minionych czasach. Uczniów do konkursu przygotowywała p. A. Gruszecka.