Wycieczka inna niż wszystkie

phoca thumb m dscn1996  31 maja w ramach projektu „Poznajmy się lepiej – napisz do mnie” uczniowie klasy 3b SP udali się z wizytą do uczniów ze szkoły z Wilkowa. Główną atrakcją wycieczki było wspólne spotkanie się, długo wyczekiwanie przez trzecioklasistów. Uczniowie przez cały rok pisali do siebie listy, nawiązując ze sobą znajomość.

 Spotkanie dzieci rozpoczęło się od przywitania i wspólnego śniadania, które przygotowali uczniowie wraz z rodzicami z Wilkowa. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Kazimierza Dolnego, który jest położony blisko Wilkowa. Dużo rozrywki dostarczył dzieciom godzinny rejs statkiem po Wiśle w otoczeniu mew, pięknych widoków i promieni słońca. Następnym punktem szlaku turystycznego po Kazimierzu Dolnym było wejście na Górę Trzech Krzyży, z której rozpościerał się malowniczy widok na całe miasteczko. Po trasie uczniowie zwiedzili również ruiny zamku i basztę. Ciekawostki o odwiedzanych miejscach przygotowali dla nas w ciekawej formie uczniowie z Wilkowa. Po zakończonej wyprawie trzecioklasiści mieli czas wolny, który spędzili na rynku zajadając pyszne lody. Dużo przyjemności dzieciom sprawiło kupowanie pamiątek na mini jarmarku kazimierskim. Ta niezwykła wycieczka była bardzo atrakcyjna dla dzieci i zapewne będą ją miło wspominać przez długie lata.