Chopin, Moniuszko i inne chłopaki czyli nasza kadra

phoca thumb m img 20190531 080752727  Cudze chwalicie – swego nie znacie! Po raz ostatni w tym roku szkolnym muzycy z Mobilnej Filharmonii zaprosili uczniów klas 0 – III na letnią wędrówkę po naszych polskich drogach. Muzyczny wizerunek naszego kraju tworzą wybitni kompozytorzy – dawni i współcześni, którzy do dziś z powodzeniem reprezentują Polskę na międzynarodowych arenach, od Żelazowej Woli, przez Moskwę, Paryż aż po Hollywood!

 Usłyszeliśmy utwory i arie tworzone przez Moniuszkę, Chopina i Lutosławskiego. Przypomnieliśmy sobie instrumenty, które towarzyszyły muzykom. Gromkimi brawami podziękowaliśmy za wszystkie muzyczne chwile spędzone wraz z artystami w naszej szkole. Mamy nadzieję na kolejne spotkania w przyszłym roku. Dziękujemy.