W Polsce naprawdę jest co zwiedzać – palcem po mapie

phoca thumb m dscn1991  Wielka mapa Polski jest to akcja organizowana przez wydawnictwo edukacyjne WSiP , która skierowana jest do uczniów i nauczycieli klas 1-3. Kampania na celu wymianę pocztówką między szkołami. Uczniowie klasy 3b przystępując do akcji postanowili samodzielnie wykonać 25 kartek pocztowych promujących nasze miasto i okolice.

Własnoręcznie przygotowane widokówki powstały z materiałów pozyskanych z Urzędu Miasta Mielca oraz pocztówek przyniesionych przez uczniów. Pod koniec pracy uczniowie na swoich widokówkach napisali pozdrowienia i zachęcili do zwiedzania Mielca i okolic. Przystępując do akcji otrzymaliśmy wielką mapę fizyczną Polski, na której odnajdujemy i zaznaczamy miejscowości, z których przychodzą pocztówki oraz ciekawe miejsca znajdujące się w ich najbliższej okolicy. Umieszczamy również na niej nadsyłane kartki pocztowe. W naszej klasie mapa wisi na stałe w centralnym miejscu na wysokości zasięgu uczniów, aby każdy mógł z niej skorzystać w dowolnym czasie.