Aktywna wycieczka - to uczniowie lubią najbardziej!

 phoca thumb m dscn1920 „Ruch to zdrowie”, „ W zdrowym ciele , zdrowy duch” – przysłowia te uczniom z edukacji wczesnoszkolnej są dobrze znane nie od dziś. Ponadto zajęcia ruchowe mają aspekt wychowawczo – profilaktyczny – chronią przed nudą, są świetną zabawą oraz zapobiegają uzależnieniom od komputerów i smartfonów.

 12 kwietnia trzecioklasiści byli gośćmi klubu fitness Joy w Mielcu, gdzie uczestniczyli zajęciach prowadzonych przez sympatyczną i profesjonalną kadrę klubu. Trening cardio przy muzyce, na sali fitness z wykorzystaniem pachołków, drabinek, stepów okazał się dużym wezwaniem dla dzieci. Każdy uczeń mógł ocenić wytrzymałość i wydolność swojego organizmu. Dla niektórych uczestników była to walka ze zmęczeniem, którą wspaniale wygrywali. W czasie tych zajęć oprócz świetnej zabawy uczniowie rozwijali swoją sprawność ruchową również na siłowni gdzie ćwiczyli na różnych przyrządach gimnastycznych, przypatrywali się pracy trenerów oraz ćwiczeniom wykonywanym przez klientów. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się sprzęty cardio: bieżnie, rowerki, orbitreki, steppery, wioślarze oraz maszyny izotoniczne służące do rozwijania poszczególnych partii mięśni. Uczniowie mogli liczyć na pomoc trenera i klientów, którzy z dużym zaangażowaniem i serdecznością, służyli radą i pokazywali jak obsługiwać sprzęty gimnastyczne. Hitem okazały się również zajęcia jumping fitness na trampolinach podczas, których uczniowie mogli czerpać dziecięcą frajdę ze skakania. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych klientów był konkurs siłowo – wytrzymałościowych, w którym do wygrania były plecaki i czapki z logiem klubu. Pobyt w klubie przyniósł zamierzone efekty zapewniając przy tym dużo zabawy dzieciom. W ramach podziękowań uczniowie wręczyli trenerom samodzielnie wykonane upominki. Serdeczne dziękujemy właścicielowi klubu, trenerom oraz pani Katarzynie Indyk – mamie jednej z uczennic za współpracę.