Zwycięzca Powiatowego Konkursu Elektro-Tech

phoca thumb m 7  W dniu 9 marca odbył się powiatowy finał Konkursu Wiedzy Technicznej „Elektro-Tech” rozgrywany na terenie Zespołu Szkół w Mielcu. Najlepszy w powiecie okazał się uczeń Naszej Szkoły – DOMINIK KAPINOS.

 Wiedza i umiejętności praktyczne – takimi talentami musieli wykazać się wszyscy finaliści Konkursu Wiedzy Technicznej, od kilku lat organizowanego w Zespole Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego. Pierwszy etap konkursu przeprowadzono w styczniu w macierzystych szkołach i wzięło w nim udział 75 gimnazjalistów oraz 127 uczniów szkół podstawowych w 15 macierzystych placówkach z Mielca i okolic. Spośród wszystkich 202 uczestników szkolnego etapu konkursu wyłoniono 45 finalistów. Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do ścisłego finału musieli poradzić sobie nie tylko z testem sprawdzającym wiedzę z przedmiotów ścisłych i technicznych, ale również z zadaniem praktycznym polegającym na doborze elementów, montażu i uruchomieniu układu elektronicznego. Po długich i zaciętych zmaganiach laureatem konkursu został Dominik Kapinos – uczeń klasy 3B Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej (opiekun - Tomasz Włodarczyk). Serdecznie gratulujemy.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał upominek, a laureaci i finaliści zdobyli dyplomy oraz cenne nagrody wśród, których znalazły się tablety, głośniki bluetooth, zestawy słuchawki + power bank czy zewnętrzne dyski twarde.

http://leliwa.pl/mielec-elektro-bez-tajemnic/