Postanowienie noworoczne

phoca thumb m dscn1765  Czy pomoc innym jest dobrym postanowieniem noworocznym? Wraz z nadejściem Nowego Roku 2019 uczniowie klasy 3b postanowili utworzyć klasową listę mobilizujących postanowień noworocznych. Na liście planów znalazła się pomoc innym osobom. Wykorzystując świąteczno – noworoczną atmosferę uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Marzycielska Poczta”, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci.

 W ramach przedsięwzięcia uczniowie zapoznali się z profilami chorych dzieci umieszczonych na stronie https://marzycielskapoczta.pl/wszystkie-profile-dzieci/, a następnie napisali życzenia na samodzielnie wykonanych kartkach. Obserwując zaangażowanie, wkład pracy i przejęcie uczniów należy uznać, że akcja cieszyła się dużym uznaniem wśród najmłodszych. Najważniejsze jednak jest to, że ten prosty gest ma duże znaczenie pomocy dla ciężko chorych dzieci i ich rodziców, którzy większość swojego czasu spędzają w domu i szpitalu. Należy również zaznaczyć, że ta wspaniała i wielka akacja nie tylko pomaga dzieciom, którym choroba ogranicza kontakty rówieśnicze, ale wpływa pozytywnie na wychowanie wielu uczniów.