"DLA CIEBIE POLSKO" – poranek patriotyczny kl. 0-3

phoca thumb m dsc03979  „Co to jest niepodległość? – teraz wiem już na pewno” tymi słowami piosenki najmłodsi uczniowie hucznie świętowali obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę wolności. 9 listopada podczas patriotycznego spotkania klasy 0 – 3 w podniosły i uroczysty sposób złożyli hołd i podziękowania naszej ojczyźnie.

 Ten wyjątkowy poranek rozpoczął się od wspólnego zaśpiewania hymnu i wysłuchania okolicznościowego słuchowiska pt. „Rozmowa ze starszym bratem” Podczas spotkania każda klasa zaprezentowała wybrane przez siebie wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej. Ponadto uczniowie kl. 0 pięknie zatańczyli poloneza, natomiast dzieci z kl. 2 zaprezentowały ciekawą, ludową zabawę o nazwie ”Jawor”. Niezwykle atrakcyjnym punktem wspólnego świętowania był pokaz mody patriotycznej w czasie, którego wszyscy uczniowie prezentowali swoje okazjonalne stroje na biało- czerwonym wybiegu. Zadawalającym poziomem wiedzy o małej i dużej ojczynie dzieci wykazały się podczas quizu pod hasłem „Kocham Cię Polsko”. W trakcie spotkania uczniowie również obejrzeli krótką, animowaną „Historię Polski” od czasów powstania państwa polskiego do czasów współczesnych. Wspólne świętowanie zakończyło się akcją „Rekord dla Niepodległej” podczas, której o godz. 11.11 cała społeczność szkolna zaśpiewała wspólnie 4 – zwrotkowy hymn narodowy na dziedzińcu szkolnym.