Spotkanie z policją i przedstawicielem KRUS

phoca thumb m 20180322 081914 22 marca 2018r. odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z policją i przedstawicielem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego pod hasłem „Otocz dziecko parasolem bezpieczeństwa”. Przypomniano uczniom zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się na drodze, zwrócono uwagę na bezpieczne korzystanie z maszyn rolniczych. Uczniowie obejrzeli film ostrzegający przed zagrożeniami czyhającymi w każdej porze roku podczas zajęć w gospodarstwie rolnym. Młodsi uczniowie przypomnieli numery alarmowe.

 

Przedstawiciel KRUS-u ogłosił konkurs plastyczny pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. Zadaniem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, na temat zapobiegania najczęściej występującym w gospodarstwach rolnych wypadkom – upadkom osób. Konkurs przebiega w dwóch etapach wojewódzkim i ogólnopolskim.

Zachęcamy uczniów do udziału w konkursie.