Konkursy przedszkolne

Ogólnopolski konkurs „Ozdoba wielkanocna”.

W okresie świątecznym dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pod hasłem „Ozdoba wielkanocna”. Konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców. Otrzymaliśmy wiele pięknych prac, niestety mogliśmy wysłać tylko dziesięć najpiękniejszych. Jak się okazało, trzy z nich spotkało się z uznaniem komisji . zdobyliśmy dwa drugie miejsca, które zajęli Aleksandra Szostecka z gr.I   i Szymon Kaczor z gr. II I oraz wyróżnienie, które otrzymała AleksandraMazur z gr. III. Dzieci zostały nagrodzone dyplomami, książeczkami oraz zestawem kredkek. Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za tak ochoczy w nim udział. Zyczymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

1

 

2

3

4

5

6

 

 

 

 

W kwietniu 2008 roku z czterolatkami przystąpiliśmy do ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Wiosenny strój Pani Wiosny”. W konkursie wzięli udział chętni przedszkolacy. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem. Prace były wykonane różnymi technikami, ciekawie i pomysłowo, zaskakiwały starannością wykonania i dużą inwencją twórczą. Głównym celem przystąpienia do konkursu było zachęcenie dzieci do twórczego działania na miarę ich możliwości i umiejętności.

sam 0417

sam 0433

 

 

 

Łucja Nicpoń uczestniczyła w uroczystym rozdaniu nagród w sali widowiskowej SOKiS w Chorzelowie. Wieczór poświecony był twórczości Juliana Tuwima. Podczas spotkania zaprezentowano najpiękniejsze wiersze autora dla dzieci oraz ogłoszono werdykt jury w gminnym konkursie plastycznym „Twórczość Juliana Tuwima w ilustracjach”. Tematem konkursu była plastyczna interpretacja utworów poety

p1040486

p1040483

p1040489

p1040491

 

 

 

 

 

„Martwa natura” to jeden z najpopularniejszych tematów w malarstwie przedstawiający kompozycję przedmiotów, owoców, kwiatów, instrumentów itp. Jesień ze swoim bogactwem kolorów sprzyja tworzeniu kompozycji z wykorzystaniem jesiennych darów. W dniu 30 października 2013 r. w SOKiS w Chorzelowie nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy prac konkursowych „Spotkanie z martwą naturą” oraz wręczenie nagród. Wśród nagrodzonych przedszkolaków znalazła się Amelia Gałczyńska. Gratulujemy!

 

 

 

 

1 grudnia 2013 roku w sali widowiskowej SOKiS w Chorzelowie zorganizowany został wieczór poświęcony twórczości Juliana Tuwima. Podczas spotkania zaprezentowano najpiękniejsze wiersze autora dla dzieci oraz ogłoszono werdykt jury w gminnym konkursie plastycznym „Twórczość Juliana Tuwima w ilustracjach”. Tematem konkursu była plastyczna interpretacja utworów poety. Wśród nagrodzonych przedszkolaków znalazła się Łucja Nicpoń. Gratulujemy!

 

 

 

 

W dniu 18 grudnia 2013 r. w SOKiS w Chorzelowie nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy prac konkursowych „Anioły i diabły” oraz wręczenie nagród. Wśród nagrodzonych przedszkolaków znaleźli się: Gabriela Wieczorek, Patrycja Zygmont, Aleksandra Rzeźnik, Maciej Zięba i Karolina Wieczorek. Gratulujemy!

Czytaj więcej: Anioły i diabły– konkurs plastyczny