Pasowanie na czytelnika

phoca thumb m img 20170614 101750  Zalety czytania książek są ogromne, wręcz gigantyczne. Książka rozbudza wyobraźnię, poszerza wiedzę i daje ogrom satysfakcji. Najważniejsze z nich to : świetne ćwiczenie dla naszego mózgu, wzbogaca słownictwo, ubogaca pisanie, poszerza wiedzę, poprawia koncentrację i pamięć, rozwija wyobraźnię, buduje poczucie własnej wartości, czyni Cię świetnym rozmówcą, daje satysfakcję i zabija nudę.

 14 czerwca klasy Ia i Ib szkoły podstawowej zostały pasowane na rycerza książki. Jest to jedna z podstawowych form popularyzacji czytelnictwa organizowanej przez bibliotekarza. Dzieci z uwagą wysłuchały pogadanki na temat zasad obowiązujących w bibliotece (poznały regulamin), próśb książki, żeby ją szanować. Na pamiątkę pasowania, królowa biblioteki, w którą wcieliła się Gabriela Cisło, dzieciom zostały wręczone książeczki.