W zdrowym ciele, zdrowy duch.

phoca thumb m dsc03610  13 listopada uczniowie klasy 0 i klasy I byli na wycieczce w Zespole Szkół im. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Była to kontynuacja współpracy z grupą „Vital Groszek”, promującą zdrowy styl życia. Zajęcia dla nas przygotowała i przeprowadziła pani Agnieszka Kusak, inicjatorka i założycielka grupy.

 Wizyta w szkole rozpoczęła się od zumby, która poprawia kondycję i sprawność fizyczną. Wpływa na właściwą postawę ciała, rozładowanie napięcia oraz uwalnianie emocji. Taka forma ruchu bardzo się dzieciom spodobała. Następnie rozpoczęła się część dydaktyczno - „degustacyjna”. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega racjonalne i ekologiczne odżywianie. Jedząc owsiane placuszki z bananami i granatem polane syropem malinowym dzieci poznały nowe, ciekawe smaki. Dowiedziały się też co to jest carving, obserwując tę sztukę rzeźbienia w owocach i warzywach, wykonywaną przez uczennice ZS. Znakomicie smakowały żabki wykonane z jabłek i winogron. To była bardzo ciekawa i „smakowita” wycieczka. Mamy nadzieję, że nie ostatnia. Organizatorkami i opiekunkami wycieczki były nauczycielki – IzabelaZiółkowska i Dorota Krawiec. Towarzyszyły nam też mamy, którym dziękujemy za przygotowanie produktów i pomoc w opiece nad uczniami.

Odsyłamy do strony na Facebooku, gdzie można zobaczyć kilka zdjęć i dowiedzieć się więcej o działalności grupy „Vital Groszek”: https://www.facebook.com/Vital-Groszek-430086570458702/.