II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny " Z baśniowego kufra"

 phoca thumb m p1000221 Konkurs odbył się Niedźwiadzie Dolnej w Szkole Podstawowej im. Baśni Polskiej pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i burmistrza Ropczyc. Z naszej szkoły udział wzięli uczniowie klasy III: Drop Emilia, Gałaczyńska Amelia, Kolisz Patryk, Łysoń Milena oraz Opałacz Krystian.

 Do konkursu zgłoszono 1200 prac z całej Polski z 16. województw. Organizatorzy tego konkursu nagrodzili tylko 60 najładniejszych i najciekawszych prac. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazła się praca Amelii Gałaczyńskiej - "pantofelek Kopciuszka". 6 listopada uczniowie wraz z p. Sabiną Dziekan uczestniczyli w pięknej imprezie rozdawania i wręczania nagród i dyplomów. Mogliśmy podziwiać przepiękne, magiczne, baśniowe przedmioty wykonane przez dzieci z całej Polski. Nie zabrakło też wspaniałego występu uczniów tej szkoły w pięknej inscenizacji o przygodach bohaterów z różnych  najciekawszych baśni. Nagrodzeni uczniowie otrzymali piękne książki "Legendy i baśnie polskie", dyplomy oraz słuchawki bezprzewodowe douszne. Na koniec wszyscy  zostaliśmy zaproszeni na obiad i wspaniały tort. Na pożegnanie otrzymaliśmy po kuferku ze złotymi czekoladowymi monetami.