Cała Polska czyta dzieciom

phoca thumb m 20170607 110230  Uczniowie klasy Ia i Ib uczestniczyli w akcji „Cała Polska czyta dzieciom” organizowanej po raz szesnasty w Filii Bibliotecznej w Woli Mieleckiej. Dzieci zostały zaproszone przez panią bibliotekarkę Justynę Ryczek. Celem akcji było podnoszenie poziomu świadomości społecznej dotyczącej roli czytania w rozwoju psychicznym dziecka i popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych.

 W tym roku dzieciom czytali:
Radna Gminy Mielec – pani Wanda Mika,
Sołtys wsi Wola Mielecka - pan Wiesław Soboń,
oraz pani Justyna Ryczek.
Dzieci wysłuchały legendy „O powstaniu Wisły” i bajki  „O mądrej królewnie”  Wioletty Piaseckiej. Odgadywały zagadki, za które nagradzane były drobnymi nagrodami i głośnymi brawami. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe książeczki, ufundowane przez bibliotekę oraz słodkie upominki od Pana Wiesława Sobonia.