Jak nie czytam, jak czytam

phoca thumb m img 0022  1 czerwca o godzinie 10:00 uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Mieleckiej podjęli próbę pobicia rekordu czytania w akcji promującej czytelnictwo pod hasłem "Jak nie czytam, jak czytam". Jej pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Akcja polega na masowym, jednoczesnym czytaniu książek w różnych miejscach szkoły i poza szkołą.

 Celem akcji było sprawienie, aby książka kojarzyła się z relaksem, przyjemnością i swobodą. Według raportu Biblioteki Narodowej 63% Polaków nie przeczytało w ciągu roku ani jednej książki. Mamy nadzieję, że akcje promujące czytelnictwo wpłyną na młodych i czytanie stanie się modne. W zeszłym roku w całej Polsce do akcji włączyło się łącznie 432 608 uczniów. Z inicjatywy bibliotekarza we wspólnym czytaniu wzięli udział uczniowie przedszkola i szkoły podstawowej.