Wycieczka do Wrocławia

 phoca thumb m p1440173 W połowie maja uczniowie klasy I b gimnazjum wraz z grupą rówieśników z klasy I a oraz II c wybrali się na dwudniową wycieczkę do Wrocławia. Pierwszego dnia uczniowie naszej szkoły odwiedzili Wrocławski Ogród Zoologiczny oraz jego atrakcję, czyli Afrykarium. Następnie zwiedzili Ogród Japoński oraz Panoramę Racławicką.

 Oglądali dodatkowo pokaz Fontanny multimedialnej w malowniczym parku Szczytnickim w bezpośrednim sąsiedztwie Hali Stulecia. W bogatym programie wycieczki nie zabrakło czasu na zwiedzanie samego miasta i poznanie jego historii. Do wyjątkowych miejsc należy zaliczyć: Rynek Starego Miasta, Ostrów Tumski, Plac Solny czy też Muzeum Narodowe. Uczniowie dodatkowo odwiedzili Zakład Narodowy im. Ossolińskich, czyli Ossolineum miejsce związane z patronem szkoły Józefem Maksymilianem Ossolińskim.

Uczniowie wrócili z wycieczki zaopatrzeni w super zdjęcia oraz niezapomniane wrażenia z przepięknego Wrocławia.