Wycieczka do kopalni

phoca thumb m 7 9 października uczniowie klasy II i klasy III zwiedzali Kopalnię Soli w Bochni.

 9 października uczniowie klasy II i klasy III zwiedzali Kopalnię Soli w Bochni.Dzięki niespotykanej w skali światowej Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej zwiedzanie miało charakter podróży w czasie, rozpoczynającej się w epoce panowania księcia Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Przewodnikowiw opowiadaniu o historii pomagali polscy królowie, żupnicy genueńscy, a także duch cystersa – mnicha, z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni. Na trasie przygotowano także słuchowiska przestrzenne, animacje, interaktywne prezentacje oraz gry tematyczne prezentujące rozwój techniki górniczej na przestrzeni wieków.
Po przejściu wielu podziemnych korytarzy, w kaplicy św. Kingi uczniowie spotkali się ze Skarbnikiem kopalni, który jest dobrym duchem tego miejsca. Po wysłuchaniu ciekawych opowieści dzieci udały się do komory Ważyn. Tam, w leczniczymmikroklimacie podziemnych komór solnych dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych oraz sportowo-rekreacyjnych.
Wszyscy wrócili w doskonałych humorach, pełni wrażeń, i z ochotą na dłuższy pobyt w tym niezwykłym miejscu.