Światowy Dzień tabliczki mnożenia

28 września 2012 roku odbył się w Szkole Podstawowej w Woli Mieleckiej II Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w grach i zabawach dotyczących znajomości tabliczki mnożenia.

logo

II Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

28 września 2012 roku odbył się w Szkole Podstawowej w Woli Mieleckiej II Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w grach i zabawach dotyczących znajomości tabliczki mnożenia. Ogromnym entuzjazmem zaangażowali się w konkurs MT Ekspert. Starsi uczniowie zdawali trudny egzamin z tabliczki mnożenia. Losy zawierały przykłady działań na liczbach dwucyfrowych do wykonania w pamięci, zagadki i rebusy.
Młodsi czwartoklasiści i piątoklasiści sprawdzali swoją znajomość tabliczki mnożenia, łącząc ją ze zręcznością w zajęciach fizycznych. Dziewczynki brały udział w konkursie „ Królowa skakanki” a chłopcy w konkursie „Piłkarz matematyk”. Każdy starał się uzyskać jak najwięcej punktów i zdobyć tytuł MT Ekspert. Dziewięciu uczniów uzyskało ten tytuł:
M. Róg, B. Kania, T. Warzecha, D. Słąba, K. Szczur, W. Maciuba, M. Smoleń, P. Żola, M. Klimczak i możliwość udziału w Internetowym Konkursie Logiczno- Matematycznym. Ogromnym osiągnięciem naszych uczniów jest 13 miejsce Małgosi Róg (VI) oraz 15 miejsce Wiktorii Maciuby ( IV) wśród kilku tysięcy uczestników z różnych krajów. Internetowy konkurs był bardzo trudny i oprócz wiedzy matematycznej wymagał biegłości w stosowaniu technologii informatycznej. Wyniki ogłoszono 8.10.2012 roku. Zaangażowanie uczniów we wszystkie przygotowania, aktywny wręcz burzliwy udział w konkursach pokazał jak dzieci świetnie łączą zdobywanie ścisłej wiedzy z zabawą. Największa satysfakcję naszym MT Ekspertom sprawiło pokonanie uczestników z innych krajów. Koordynatorem konkursów była p. R. Godek.