Światowy Dzień Ziemi

phoca thumb m dsc05584  Dnia 22 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Ziemi, czyli największe ekologiczne święto świata. Obchodzone jest ono od 1970 roku, obecnie w 192 krajach . W Polsce początek obchodów to rok 1990

 Dnia 22 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Ziemi, czyli największe ekologiczne święto świata. Obchodzone jest ono od 1970 roku, obecnie w 192 krajach . W Polsce początek obchodów to rok 1990. Program i tematykę kolejnych obchodów polskiego Dnia Ziemi kształtują ważne i bieżące tematy dotyczące ekologii i środowiska. Obchody Światowego Dnia Ziemi w 2013 roku odbywają się podczas realizacji ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej w zakresie właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym pt. "Elektroodpady – proste zasady". Właściwe postępowanie ze zużytym sprzętem to ochrona środowiska, troska o zdrowie i kondycję człowieka oraz oszczędność surowców naturalnych na produkcję nowych urządzeń. Istotny jest przekaz –zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny to odpad niebezpieczny i jako taki nie może być wyrzucany z innymi odpadami do śmietnika. W naszej szkole grupa uczniów i nauczycieli kolejny rok propaguje zasady właściwego postępowania z elektroodpadami. Młodzież szkolna jak również mieszkańcy Gminy Mielec zachęcani są do segregowania ( szkoła prowadzi zbiórkę ) oraz informowani o korzyściach z recyklingu i odzysku ZSEE.

W związku z obchodami Światowego Dnia Ziemi uczennice klasy II b : Patrycja i Klaudia (pod kierunkiem uczącej geografii p. A. Gruszeckiej ) przygotowały wystawę tematyczną, poświęconą wspomnianemu świętu.