Cały powiat czyta dzieciom

phoca thumb m img 9797  Uczeń klasy trzeciej Konrad Węgrzyn otrzymał nagrodę za pracę plastyczną do wiersza „Spóźniony słowik” w IV edycja akcji "Cały powiat czyta z dziećmi"

 Uczeń klasy trzeciej Konrad Węgrzyn otrzymał nagrodę za pracę plastyczną do wiersza „Spóźniony słowik” w IV edycja akcji "Cały powiat czyta z dziećmi", która odbyła się 12 kwietnia 2013 roku  w sali widowiskowej SCK w Mielcu. Konradowi podczas odbioru nagrody towarzyszyli koledzy i koleżanki, którzy również brali udział w konkursie. Piękne prace plastyczne uczniów z klas I –III oraz oddziału przedszkolnego Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej i nie tylko, można zobaczyć do 30 kwietnia 2013r w SCK w Mielcu.

Podczas gali dla dzieci wiersze czytali:  poseł na sejm RP pani Krystyna Skowrońska, senator RP pan Władysław Ortyl, poseł na sejm RP pan Krzysztof  Popiołek, radni sejmiku Województwa Podkarpackiego: pan Fryderyk Kapinos i pan Zdzisław Nowakowski. Współgospodarzami imprezy, a równocześnie lektorami byli także: starosta Powiatu Mieleckiego pan Andrzej Chrabąszcz i wicestarosta pan Andrzej Bryła oraz dyrektor Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych pan Stanisław Tomza.

Oprawę muzyczną spektaklu stanowiły występy zespołu akordeonistów z PSM w Mielcu, pod kierunkiem pana Zdzisława Szymczyka. Artyści na podsumowanie wykonali instrumentalną wersję piosenki "Kaczka dziwaczka", w aranżacji dyrektora - Ryszarda Kuska.

W pamięci dzieci pozostanie zabawny występ wychowanków Ośrodka, którzy przygotowali inscenizację do wiersza Jana Brzechwy "Rzepka". Występy kolejnych bohaterów tekstu wywoływały zachwyt publiczności, która bez oporów włączała się w wokalne wykonanie towarzyszących prezentacji piosenek.