Koloruj swoją wiedzę

phoca thumb m notka 4  Koniec półrocza sprzyja podsumowaniom i refleksjom nt. metod uczenia się .  Naprzeciw  tym potrzebom wyszli uczniowie klas siódmych naszej szkoły organizując event pn. KOLORUJ SWOJĄ WIEDZĘ.

 W dniu 05.01.2023 Maja Andrychowicz, Maja Ziółkowska i Gabrysia Babula przybliżyły uczniom klasy piątej i szóstej zalety stosowania kolorowych, estetycznych i treściwych notatek w postaci map mentalnych, sketchnotek i różnorodnych schematów. Na przykładzie notatek swoich kolegów ukazały sposoby ułatwiające rozwijanie umiejętności biologicznych oraz ułatwiające uczenie się. Prezentacji notatek towarzyszyła wystawa książek nt. skutecznej nauki i rozwijania kreatywności oraz spotkanie z mistrzynią sketchnotek Anią Sokół. Dużym zainteresowaniem cieszyła się „ściana płaczu” czyli plakat, na którym uczniowie mieli możliwość udzielenia pisemnej odpowiedzi na pytania: Co sądzisz o uczeniu się ?, Jak się uczysz? Odwiedzający głosowali również w konkursie na najciekawsze notatki biologiczne. W opinii organizatorów i uczestników wydarzenia było ono interesujące i potrzebne.