Wigilijne świętowanie w klasach I – III

phoca thumb m 14  Tradycją w naszej szkole są spotkania przedświąteczne dzieci, wychowawców i przedstawicieli rodziców. W tych dniach szczególnie uroczyście jest w klasach. Uczniowie są odświętnie ubrani, panuje uroczysty nastrój. Wigilie klasowe to kultywowanie obrzędów i zwyczajów naszych przodków.

 W każdej klasie był więc wspólny stół z wolnym miejscem dla niespodziewanego gościa oraz siankiem pod obrusem. Wszyscy łamali się opłatkiem, składając sobie życzenia; było czytanie Ewangelii i śpiewanie kolęd. O poczęstunek w postaci pierogów, słodkości i kompotu zadbali rodzice. Przy wigilijnym stole nie zabrakło opowieści o wigiliach w dawnych czasach oraz o obrzędach świątecznych. Uczniowie mogli umilić czas klasowego spotkania śpiewaniem kolęd i pastorałek oraz graniem na instrumentach. Takie chwile są niezapomniane przez dzieci i wspominane nawet po latach.