Dzień Samorządności

ds  3 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy szczególny dzień – Dzień Samorządności. Przewodniczący SU przejęli od Pani Dyrektor współrządzenie szkołą. W tym dniu uczniowie zastępowali swoich nauczycieli i mieli możliwość poznania sztuki prowadzenia lekcji. Lekcje były przeprowadzone przez uczniów w każdej klasie – wcześniej uczniowie otrzymali niezbędne wskazówki od nauczycieli jak powinna wyglądać lekcja i skonsultowali swoje pomysły na poprowadzenie zajęć.

Nauczyciele z pozycji ucznia aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Dzień ten był dla nas wszystkich nietypowym dniem. Dniem, który przepełniony był dobrą, wspólną zabawą, dobrym humorem i uśmiechem na twarzach. Był też okazją do rozwijania wśród uczniów umiejętności współpracy w grupie, odpowiedzialności za powierzone zadania, samorządności oraz chęci do działania. Uczniowie mieli też okazję, chociaż przez chwilę poznać trud pracy pedagoga, wcielając się w role nauczycieli. Dzień Samorządności został  bardzo pozytywnie przyjęty przez całą społeczność szkolną.

 

IMG 20220610 092332763 HDR

 

IMG 20220610 092339341 HDR

 

IMG 20220610 092346305