InstaLogik - Ogólnopolski konkurs matematyczno-informatyczny

dyplom instalogik 3 weronika klimczak  Ogólnopolski konkurs matematyczno-informatyczny InstaLogik skierowany był do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, oraz do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

 

Jego celem był rozwój uczniów zdolnych. Nie chodziło tylko o uczniów wybitnych, ale o takich, którzy z przedmiotów ścisłych otrzymują oceny dobre i bardzo dobre. Był to konkurs organizowany w całości przez Internet, a uczniowie brali w nim udział z domu.

InstaLogik był pomyślany jako połączenie etapów konkursowych z kursem przeprowadzającym ucznia od znajomości podstaw matematyki do rozumienia podstaw programowania. .

Konkurs został przeprowadzony zgodnie z harmonogramem, odbyły się 3 etapy oraz dwa kursy wprowadzające do samodzielnej pracy pomiędzy etapami - „Kurs Przyszłego Finalisty”, oraz „ Kurs Przyszłego Laureata”. Kursy były udostępnione na kontach uczniów.

Patronat nad konkursem objął Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, a do grona partnerów dołączyła Olimpiada Informatyczna Juniorów, która wybiera reprezentację Polski na konkursy międzynarodowe.

W konkursie wzięło udział 3429 osób z 545 szkół.

Z naszej szkoły przystąpili do konkursu: Matylda Kremer, Natalia Andrychowicz, Weronika Klimczak, Hubert Pawelczyk, Patryk Wiącek. Paweł Babula, Jakub Dyduła, Hubert Tomczyk, Krystian Opałacz,Paweł Bernacik, Zuzanna Cisło,Kamil Midura, Wojciech Kozioł,

Jak wspomniałam ogólnopolski konkurs Instalogik składał się z III etapów.

Etap I, termin 1 października –28 pażdziernika

Etap II, termin 11 grudnia 2021,

Etap III, termin 26 marca 2022,

W pierwszym etapie uczestnicy mieli do rozwiązania zadania o charakterze logiczno-matematycznym, które w ciekawy sposób, w formie historyjki, umożliwiały uczniom kontakt z zagadnieniami stojącymi u podstaw informatyki.

Zadania konkursowe drugiego i trzeciego etapu zostały podzielone na zadania matematyczno-logiczne oraz zadania programistyczne w prostym języku wizualnym Assembly. Czas na rozwiązanie zadań to 1,5 godziny.

Zakwalifikowanie się do trzeciego etapu oznaczało osiągnięcie ogromnego sukcesu. Do III etapu zakwalifikowali się :

Natalia Andrychowicz, Weronika Klimczak i Paweł Bernacik

Wyniki konkursu

Imię

Nazwisko

Klasa

Tytuł

Weronika

Klimczak

SP klasa 8 (8B)

Finalista na szczeblu ogólnopolskim
Trzeci wynik w powiecie mieleckim

Natalia

Andrychowicz

SP klasa 8 (8B)

Uczestnik III Etapu
Drugi wynik w gminie Mielec

Paweł

Bernacik

SP klasa 6 (6B)

Finalista na szczeblu ogólnopolskim
Drugi wynik w powiecie mieleckim

Patryk

Wiącek

SP klasa 8 (8B)

Uczestnik II Etapu
Trzeci wynik w gminie Mielec

Jakub

Dyduła

SP klasa 7 (7A)

Uczestnik II Etapu
Drugi wynik w powiecie mieleckim

Maksymilian

Dziekan

SP klasa 8 (8B)

Uczestnik II Etapu

Matylda

Kremer

SP klasa 8 (8B)

Uczestnik I Etapu

Zuzanna

Cisło

SP klasa 6 (6B)

Uczestnik I Etapu

Hubert

Pawelczyk

SP klasa 8 (8B)

Uczestnik I Etapu

Krystian

Opałacz

SP klasa 7 (7A)

Uczestnik I Etapu

Hubert

Tomczyk

SP klasa 7 (7A)

Uczestnik I Etapu

Paweł

Babula

SP klasa 8 (8B)

Uczestnik I Etapu

Wojciech

Kozioł

SP klasa 4 (4A)

Uczestnik I Etapu

Kamil

Midura

SP klasa 4 (4A)

Uczestnik I Etapu

Gratuluję wszystkim, którzy wzięli udział w tak trudnym konkursie, życzę dalszych sukcesów matematycznych i informatycznych.

Koordynator konkursu

Renata Godek

dyplom instalogik 3 weronika klimczak

 

dyplom instalogik 3 paweł bernacik

 

dyplom instalogik 3 natalia andrychowicz