Pokazy doświadczeń fizycznych

16 maja 2022 r. naszą szkołę odwiedziła grupa „Zaelektryzowani” i przedstawiła spektakl eksperymentów i doświadczeń pt. „Poczuj chemię do fizyki” dla klas 1-4 i 5-8. Celem pokazu było przybliżenie uczniom tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób. Najciekawszym elementem pokazu była możliwość aktywnego uczestnictwa w doświadczeniach, z czego nasi uczniowie byli najbardziej zadowoleni. Największym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z helem i ciekłym azotem, wybuchowe spalanie wodoru. Zarówno młodsi jak i starsi uczniowie aktywnie uczestniczyli w doświadczeniach i pokazach. Dostarczyły one uczniom wiele zabawy, było mnóstwo śmiechu, ale również dzieci otrzymały sporą porcję wiedzy. Uczniowie zobaczyli i doświadczyli, że nauka może być wesoła, widowiskowa, ciekawa i pasjonująca.