PROJEKT EDUKACYJNY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ „KOKOSZA, GROSZ DO GROSZA”

 phoca thumb m 20211130 110156 Uczniowie klasy VII pod opieką Renaty Godek brali udział  od października do 30 listopada 2021 w projekcie pt. „Kokosza, grosz do grosza”. Celem projektu była edukacja finansowa dzieci i młodzieży szkolnej w zakresie idei, sposobów i nawyków oszczędzania. Poprzez uczestnictwo w projekcie uczniowie szkoły podstawowej mieli szansę poznać funkcje i wartość pieniądza, sposoby oszczędzania i namnażania oszczędności.

 Projekt miał zadanie promować i uczyć młodzież szkolną umiejętności bycia gospodarnym, oszczędnym i przedsiębiorczym oraz zdolności do krytycznej oceny pierwszych doświadczeń finansowych, związanych z zarządzaniem pieniędzmi w konkretnych sytuacjach życia codziennego.
Zarządzanie własnym budżetem to odpowiedzialne zadanie. Powinniśmy się tego uczyć od najmłodszych lat.
 Skąd się biorą pieniądze? Jak wygląda miesięczny budżet przeciętnej rodziny, czym jest oszczędzanie na lokacie lub na koncie oszczędnościowym?Jak oszczędzać w życiu codziennym i na wymarzony cel? – te zagadnienia nie będą już tajemnicą dla uczniów, którzy brali udział w projekcie.
Uczniowie poprzez lekcje, gry i zabawy w Koko-akademiimogli w prosty sposób przyswoić wiedzę związaną z finansami. Nauczyli się także, w jaki sposób być bardziej gospodarnym i jak efektywnie pomnażać zaoszczędzone pieniądze. Dowiedzieli się, w jaki sposób mogą realizować swoje marzenia.
W ramach Projektu uczniowie przygotowali prezentacje – Poradniki o oszczędzaniu dla młodszych, wzięli udział w Konkursie w formie testu z wiedzy o finansach. Otrzymali wysokie oceny za swoją pracę. Miłym upominkiem dla wszystkich uczestników były gadżety projektowe, tj. teczkę, notes, ołówek, zakładkę do książki.