Wizyta w teatrze w Tarnowie

phoca thumb m 4 Uczniowie klas I – III oraz dzieci z oddziału 6- cio latków przeniosły się w świat baśni, uczestnicząc w przedstawieniu teatralnym w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie pt. „Jaś i Małgosia”. Było to nowe doświadczenie, gdyż dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w teatrze. Zobaczyły prawdziwą scenę, widownię, mogły podziwiać grę aktorów „na żywo”

Bardzo spontanicznie reagowały na wszystko co działo się podczas spektaklu, tym bardziej, że opowieść przedstawiała losy dwójki dzieci - Jasia i Małgosi, właściwie ich rówieśników. Dowiedziały się, że problemy rozwiązywane sprytem i inteligencją a nie przemocą przynoszą więcej korzyści i satysfakcji. Zakończenie baśni było zaskakujące, mocno podkreślało myśl, że każdy ma prawo do błędu oraz do drugiej szansy, że w każdym z nas tak naprawdę tkwi dobry człowiek. Na zakończenie wizyty w teatrze dzieci miały możliwość „przybić piątkę” aktorom, podziękować za przedstawienie i zrobić wspólne zdjęcie.Wszyscy wróciliśmy zadowoleni z postanowieniem, że jeszcze w tym roku szkolnym wybierzemy się na kolejne przedstawienie teatralne.