Wycieczka na Cmentarz Parafialny w Mielcu.

 phoca thumb m 20211116 093147 hdr W ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta” uczniowie klasy I oraz II "a " odwiedzili Cmentarz Parafialny w Mielcu. Celem wycieczki było uczczenie Miejsc Pamięci Narodowej oraz oddanie hołdu poległym żołnierzom  w walce o wolność poprzez zapalenie zniczy i zadumę. Uczniowie mogli zobaczyć  zbiorowe mogiły wojenne żołnierzy polskich, rozstrzelanych zakładników,  ofiar nalotu i bombardowania.

 Podziwiali zabytkowe, stare grobowce znanych i cenionych mieleckich rodzin. Dużą uwagę dzieci, przyciągały zaniedbane, bezimienne mogiły. Wycieczka na cmentarz była lekcją historii wprowadzającą dzieci w świat wartości społecznych, moralnych i patriotycznych.  Kolejnym ciekawym miejscem był Pomnik Żołnierzy Wyklętych Niezłomnych na terenie Parku Leśnego „Góra Cyranowska” w Mielcu.  Jest to największy pomnik Żołnierzy Niezłomnych w Polsce.