Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w klasach młodszych

phoca thumb m 10  Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż uczniowie klas młodszych naszej szkoły włączyli się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Jest to akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie. Ten dzień jest wielkim szkolnym wydarzeniem. Dzięki różnorodnym zajęciom i konkursom uczyliśmy i utrwalaliśmy tabliczkę mnożenia przez zabawę.

Akcja związana z Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia miała na celu uświadomienie wszystkim, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

Edukacja matematyczna jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

Zadania do wykonania otrzymały już sześciolatki, które ochoczo podjęły trudy matematycznych łamigłówek. Kolejne zadania były dla pierwszaków, którzy dzielnie zmagali się z matematycznymi kolorowankami i labiryntami. Oczywiście poziom trudności był wyższy dla drugoklasistów, którzy fantastycznie wykonali swoje zadania!

Uczniowie klasy trzeciej mieli do wykonania 13 stacji zadaniowych podczas gry w klasie. Umiejętności i współdziałanie to główne hasła podczas tych zajęć matematycznych. Powstało, aż 10 zespołów, które rywalizowały ze sobą, kto pierwszy wykona wszystkie stacje zadaniowe. Niestety błąd prowadził do tych samych stacji i uczniowie musieli od nowa rozwiązywać zadania. Zabawa była wspaniała! Sukces odnieśli wszyscy, gdyż tak wiele matematycznych wiadomości zostało utrwalone w tak wspaniałej zabawie.

Trzecioklasiści sprawdzili również znajomość tabliczki mnożenia wśród nauczycieli i pracowników szkoły co wywołało wiele radości!