Astronomia - zajęcia on-line z Centrum Nauki Kopernik

ndc posty fb nowe3  Dnia 30 września 2021 uczniowie klas: 6a, 6b, 7, 8a i 8b naszej szkoły wzięli udział w zajęciach „Nauka dla Ciebie – zajęcia on-line”. Jest to wspólny Program Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. Inicjatorem i opiekunem akcji ze strony szkoły była pani Bogusława Skowron, nauczyciel fizyki.

„e-Planetobus” to pokaz transmitowany na żywo specjalnie dla uczniów szkół podstawowych prosto z Planetarium Centrum Nauki Kopernik. W trakcie pokazu prezenterzy zabrali młodzież w podróż po kosmosie, a także pokazali jej, jakie ciała niebieskie i gwiazdozbiory można aktualnie oglądać na nocnym niebie. Po pokazie uczniowie mogli porozmawiać z edukatorami o interesujących ich kwestiach i zadać nurtujące ich pytania.

Tematyka związana z astronomią cieszy się zawsze ogromnym zainteresowaniem. Tak było również w czwartek, uczniowie z dużym zaciekawieniem oglądali wirtualny spacer po nocnym niebie, szukali gwiazdozbiorów i planet. Chętnie zadawali pytania i dzięki temu dowiedzieli się o wielu zjawiskach występujących na niebie oraz poznali sposób na odróżnienie meteorytu od zwykłego kamienia.

 

20210305 ndc plansze 3

2

 

4

 

Zrzut ekranu 2021-02-05 12.37.25