Wizyta w starej wsi, czyli wycieczka do skansenu.

 phoca thumb m 14 22 września uczniowie klasy 2b i klasy 3 mieli okazję zwiedzić Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Celem wyjazdu, oprócz dobrej zabawy, było poznanie warunków życia na wsi w dawnych czasach, czynności gospodarskich oraz tradycyjnych rzemiosł i zawodów. Dzieci z zainteresowaniem oglądały stare, drewniane zagrody, izbę, dwór,młyn oraz kościół przeniesiony z Rzochowa.

 Głównym i najciekawszym punktem wycieczki były zajęcia edukacyjne w remizie strażackiej. Dzieci dowiedziały się jak dawniej ludzie walczyli z ogniem i czego do tego używali. Uczniowie zobaczyli zabytkowe mundury i hełmy, a także zapoznali się z dawnym sprzętem pożarniczym. Mogli także poczuć się jak mali strażacy, kiedy pokonywali w sztafecie tor przeszkód. Czy ktoś postanowił zostać strażakiem i zrealizuje swoje marzenia? Czas pokaże. Po wielkich emocjach, zmęczeni, ale zadowoleni wycieczkowicze spożyli w chacie grillowej poczęstunek przygotowany przez towarzyszących nam rodziców. Z wycieczki wszyscy wrócili zadowoleni, pełni wrażeń.