Spotkanie z policjantkami.

 phoca thumb m 4 W czwartek 9 września uczniowie klas I – III oraz zerówki spotkali się z policjantkami z Komendy Powiatowej w Mielcu. Podczas prelekcji policjantki przypomniały dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w drodze do i ze szkoły, wskazując m.in. na konieczność używania elementów odblaskowych szczególnie po zmroku, jak również we wczesnych godzinach rannych.

 Policjantki podkreśliły jak ważne jest prawidłowe zachowanie się na przejściach dla pieszych oraz bezpieczne podróżowanie. Uczniowie wykazali się doskonałą znajomością numerów alarmowych oraz właściwym reagowaniem na spotkanie z dorosłą, obcą osobą. Dzieci przećwiczyły pozycją obronną przed agresywnym psem czyli tzw. „żółwia”. Niektórzy uczniowie mieli możliwość ubrania policyjnych strojów. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały wiele pytań. Takie lekcje są potrzebne, szczególnie na początku roku szkolnego. Dziękujemy paniom policjantkom za wizytę.