Nadszedł wreszcie ten upragniony dzień – ostatni dzień szkoły w roku szkolnym 2020/2021

phoca thumb m DSC 2633  W piątek 25 czerwca 2021 roku w Zespole Szkół w Woli Mieleckiej odbyło uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie uczniów klasy VIII. Na uroczystość przybyli zaproszeni rodzice absolwentów, Wizytator Kuratorium Oświaty Pani Wioletta Durda, Wójt Gminy Mielec Pan Józef Piątek. Uczniowie ze szczególnymi osiągnięciami zostali uhonorowani nagrodami i dyplomami wręczonymi przez Panią Wizytator. Takie wyróżnienia otrzymali: Sebastian Rec – laureat przedmiotowego konkursu z matematyki oraz fizyki i Maksym Kremer – laureat przedmiotowego konkursu z języka niemieckiego.

Absolwenci szkoły odebrali z rąk Pani Dyrektor, Pana Wójta i wychowawczyni świadectwa, medaleza wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce oraz za osiągnięcia sportowe i działalność w organizacjach uczniowskich. Wyróżnionych zostało 10 uczniów klasy VIII. Zostały również wręczone statuetki „Absolwenta roku szkolnego 2020/2021”, które otrzymali: Anna Kania, Emilia Krawiec, Maksym Kremer, Kamil Kręcigłowa oraz Sebastian Rec.

Młodzież pożegnała się ze szkołą przemówieniem wygłoszonym przez uczennicę Julię Kaczor:

 

Szanowni Goście, Droga Pani Dyrektor oraz Pani Wicedyrektor, Szanowne Grono Pedagogiczne, Kochani Rodzice oraz Wy Drodzy Koledzy i Koleżanki.

To się dzieje! Koniec roku szkolnego! Dzień wyczekiwany przez część ze względu na zasłużony wakacyjny odpoczynek, ale myślę ,że znajdą się wśród nas tacy, którzy do teraz chcieli wyprzeć z pamięci fakt, że dzisiaj widzimy się ostatni raz w takim gronie. Nikt z nas nie sądził, że czas będzie płynąć tak nieubłaganie szybko, że właśnie teraz nadeszła ta chwila. Przyznam, że ja też jestem jedną z tych osób, która nie chciała dopuszczać do siebie myśli o ukończeniu szkoły podstawowej. Być może spowodowane jest to obawą przed nową szkołą i tym, czy zostanę zaakceptowana przez nową klasę, a być może jest to strach przed utratą przyjaźni, które dzięki wyborze tej szkoły trwają nieprzerwanie od kilku dobrych lat.

Chciałabym z tego miejsca podziękować wszystkim tu zgromadzonym, jak i każdemu z osobna za tę cudowną przygodę. Chciałam na początku wyróżnić Nasze wspaniałe Panie Dyrektor, którym dziękujemy za każde słowo wsparcia i każdą lekcję, z której mogliśmy czerpać naukę, to Panie napędzały nas do działania i robiły wszystko, aby ta szkoła była dla nas drugim domem. Godna wyróżnienia jest też nasza kochana Pani Wychowawczyni, która zawsze w miarę możliwości starała się nam pomagać i wstawiać za nami w trudnych sytuacjach oraz towarzyszyć w najważniejszych wydarzeniach naszego życia szkolnego. Serdeczne podziękowania składam też nauczycielom, którzy mimo naszych wybryków z pasją i zapałem starali się przekazywać nam wiedzę z danych przedmiotów. Bezdyskusyjnie podziękowania należą się naszym wspaniałym rodzicom, to Wy - Drodzy Rodzice przyprowadziliście nas tu po raz pierwszy i dziś po raz ostatni odbieracie nas z murów tej szkoły, nie było by nas teraz tutaj , gdyby nie Wasze zaangażowanie i poświęcenie, za co z całego serca dziękujemy!

Pragnę również podziękować naszemu Panu Wójtowi za to, że często towarzyszył nam w życiu społeczności szkolnej i dzięki jego życzliwości ta placówka mogła nabierać kolorów, a czas spędzany w niej, jak i poza nią stawał się piękniejszy. Serdecznie dziękujemy!

Niektórzy z nas znają się niemalże całe życie, inni dopiero kilka lat, ale nikt nie jest w stanie zliczyć wszystkich odwzajemnionych uśmiechów na korytarzu, kartkówek, sprawdzianów, odpisanych prac domowych , uwag w dzienniku, czy długopisów wylatujących przez okna sali lekcyjnych, te sytuacje wywoływały w nas każde możliwe emocje. Miło będziemy wspominać ucieczki z lekcji, popisane stoliki, wspólne pisanie sprawdzianów, wielkie plakaty, szefów kuchni z ostatniej ławki, konkursy szkolne i wycieczki , ale teraz, gdy emocje powoli opadają, chcę przekazać wam moi Drodzy Koledzy i Koleżanki radę, która mam nadzieję, że pomoże wam wkroczyć na nowy etap nie tylko edukacji, ale także życia, mianowicie- ,,Żyj chwilą i nie patrz na innych,,.

Wielu osobom może wydawać się to dziwne zważywszy na to, że przed nami- absolwentami jest obecnie dużo ważnych wyborów, ale prawda jest taka, że nie ważne, jak bardzo chcielibyśmy mieć kontrolę nad tym, co przyniesie przyszłość , to nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego, a najgorszą rzeczą, jaką możemy zrobić, to uzależniać swoje czyny od innych i przejmować się tym, co inni powiedzą. Ludzie będę mówić zawsze, nie ważne czy zrobimycoś dobrze czy źle, więc jeśli tylko to możliwe, róbcie to co kochacie , oddajcie swój los w ręce świata i zmieniajcie marzenia w cele!

Tego z całego serca wam życzę.