Gotowi na wakacje?

phoca thumb m 1  W ostatnim tygodniu przed wakacjami pierwszoklasiści pracowali na dworze. Upał nie pozwalał na zajęcia w klasie. O wiele przyjemniej jest w cieniu pod drzewem, a byłoby idealnie, gdyby dzieci nie piszczały ze strachu na widok pająka, mrówki, czy innego żyjątka J. W ramach obchodów Dnia Pustej Klasy uczniowie trenowali i utrwalali swoje umiejętności pracując w dwójkach, bo po okresie edukacji zdalnej potrzebują od nowa uczyć się współdziałania.

 Poza wyzwaniami edukacyjnymi czekało ich również wyzwanie społeczne, by uzgadniać pomysły i tworzyć zadania we współpracy. Pierwszy dzień lata był świetną okazją, by wykorzystać kalendarz, potrenować obliczenia, a przy okazji dowiedzieć się ile dni trwa lato, jak długie są wakacje i co to znaczy, że dziś jest najdłuższy dzień w roku. Powstały matematyczne wizytówki lata, choć niektórzy z trudem przywoływali resztki motywacji do pracy. 30 stopni w cieniu to nie jest najlepsza temperatura, by intensywnie myśleć. Ostatni tydzień zajęć to również podsumowanie wspólnych przeżyć, osiągnięć i sukcesów. Poświęciliśmy sporo czasu na rozmowy o wdzięczności. Za co i komu dziękuję? Co doceniam? Kogo przepraszam? ,, Nie zabrakło również tematów związanych z bezpieczeństwem podczas wakacji. Przyroda jest teraz taka piękna, że szkoda siedzieć w sali na krzesłach. To wcale jednak nie znaczy, że dzieci nie uczą się. Uczą się bardzo intensywnie, a zmiana miejsca wykonywania zadania pozwala lepiej pamiętać to, czego się nauczyły.