Odwiedzamy miejsca pracy naszych rodziców

 phoca thumb m 7 Odwiedzamy miejsca pracy naszych rodziców - pod takim hasłem uczniowie klasy 2 wyruszyli na pieszą wycieczkę po Woli Mieleckiej. Wyprawa rozpoczęła się od zwiedzania salonów samochodowych KIA i Fiat. Tatuś naszej Milenki pan Dawid Dziekan oprowadził nas po salonach, pokazał najnowsze modele samochodów, zapoznał z samochodami elektrycznymi i hybrydami. Zaprowadził nas do stacji kontroli pojazdów oraz komisu samochodów.

 Wszystkie te nowinki motoryzacyjne wzbudziły mnóstwo emocji wśród dzieci i pań. Miły pobyt w salonach samochodowych zakończył się niespodziankami dla dzieci, za które serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy państwu Teresie i Krzysztofowi Maziarz – właścicielom firmy MKTSerwis za możliwość odwiedzenia salonów samochodowych.

Dalsza wyprawa miała charakter naukowy, gdyż zwiedziliśmy Zakład Metalowy W.Bożek. Po tym miejscu pracy oprowadzał nas tatuś Zuzi pan Jakub Bożek. Praca w tym zakładzie wymaga wielu wiadomości, z różnych dziedzin nauki. Nie tak łatwo wykonać precyzyjnie części na przykład do samolotów, a wszystkie muszą dokładnie do siebie pasować. Trudna praca - zgodnie stwierdzili uczniowie. Pobyt w zakładzie był dla dzieci wielce pouczający.

Po zwiedzaniu zakładu uczniowie zostali zaproszeni do ogrodu państwa Bożek, gdzie czekał na nich poczęstunek. Piękny ogród zapraszał do zwiedzania i zabawy. Chyba każdy zakamarek ogrodu został odkryty przez drugoklasistów. Każdy mostek pokonany wielokrotnie. Radość na twarzach dzieci była wielka.

Dziękujemy Państwu Marii i Wiesławowi Bożek za możliwość odwiedzenia zakładu i zabawy w ogrodzie.

Lucyna Przebieglec