Powitanie Wiosny w grupie 6- latków

phoca thumb m 10
 
Wiosna - to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci.22 marca grupa 6- latków zgodnie z tradycją pożegnała zimę i powitała upragnioną wiosnę. Tego dnia wiosna zostawiła dla dzieci list, w którym napisała, że przyjdzie jeśli wykonają pewne zadania , a było ich 9- m.innymi: quiz o wiośnie, śpiewanie piosenki, recytacja wiersza, ozdabianie kukły Marzanny, malowanie farbami, liczenie bazi, czytanie wyrazów związanych z wiosną.

 Ubrana w kolorową sukienkę, ozdobiona bibułą Marzanna wyruszyła z sali 6- latków wokół szkoły. Dzieci donośnymi okrzykami "Żegnaj zimo! Witaj wiosno!" pożegnały zimę. Miejmy nadzieję , że wiosna posłucha przedszkolaków i zostanie z nami na dobre!