Świąteczna Kartka dla sąsiada

 phoca thumb m zdjcie 1 Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas dla nas wszystkich. W tym roku jest on bardzo trudny. Ograniczenia i strach przed chorobą zmniejszyły nasze kontakty z innymi. W sąsiedztwie są ludzie, którzy czekają na dobre słowo i chcą wiedzieć, że nie zostali zapomniani.

Uczniowie klas młodszych zorganizowali akcję ŚWIĄTECZNA KARTKA DLA SĄSIADA. Podczas zajęć wykonali świąteczne lub noworoczne kartki. Napisali życzenia i gotowe kartki po krótkiej jednodniowej „kwarantannie” zanieśli do skrzynek pocztowych swoich sąsiadów.

Rodzice zaangażowali się również i podpowiedzieli dzieciom, w którym domu są osoby starsze lub samotne – to właśnie do nich trafiło jak najwięcej kartek. Są też rodziny, które ze względu na pandemię nie odwiedzają się i mimo, że mają bliskich, obecnie są sami – warto o nich pamiętać.

Miło każdemu kto otrzymał taką kartkę – to tak niewiele kosztowało, a przyniosło mnóstwo prawdziwie szczerej radości.

Zaczarujmy nasz świat dobrym słowem!

Załączam kilka kartek wykonanych przez dzieci. Znajdują się na nich choinki, gwiazdki, świeczki w świątecznych czerwono – zielono – żółtych kolorach, dodatkowo ozdobione błyszczącym brokatem i koralikami.